Hustopečští skauti oslaví 30 let od svého vzniku!

14. 9. 2021 · 1 minuta čtení · 5 fotografí

Hustopečští skauti srdečně zvou na velkou oslavu třicetiletého výročí svého vzniku.

V sobotu 18. září od 14 hodin v areálu Křížového vrchu se můžete těšit nejen na vzpomínání, ale i na pestrou škálu aktivit pro děti. 

Součástí bude i táborák, na který si přineste vlastní špekáčky.

Hustopečský skautský oddíl má základnu v budově bývalého tanečního oboru ZUŠ n Nídražn ulici, kterou si opravuje. V současnosti registruje necelou stovku členů. Družinové schůzky se konají každý týden a mají všestranný program. „Děláme různé sportovní aktivity i teorii, ale skauting je postavený na praktických věcech. Samotné skautské hnutí je v posledních letech na velkém vzestupu, je to i proto, že se snažíme aplikovat moderní věci, které děti baví, například vysílačky, GPS zařízení a podobně,“ řekl vedoucí hustopečského oddílu Vojtěch Frank. Kromě setkání v klubovně, pořádají skauti i různé výpravy. „Každý rok máme deset až dvanáct akcí, jednodenních i vícedenních. V létě vrcholí naše činnost skautskými tábory,“ dodal.

Do skautského oddílu se může přihlásit každé dítě od pěti let a bližší informace získáte právě na blížící se akci.

Co je skauting?

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí. 

Skauti a skautky se snaží tvořit lepší svět tím, že berou vlastní život do svých rukou. Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:hrát fér, spolupracovat s ostatními, být ohleduplný k okolnímu prostředímít, rozvíjet vztah k přírodě. Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.


odebírejte přes RSS