Hustopečští sportovci bodovali i na okrese

17. 2. 2020 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video

Hustopečskému kinu se dostalo velké výsady, když v pátek 14. února hostilo galavečer s vyhlašováním výsledků ankety Sportovec roku 2019 okresu Břeclav. Role moderátora se ujal ostřílený Miroslav Strouhal se svými hosteskami a hlediště se zaplnilo sportovci i významnými osobnostmi z řad představitelů zapojených měst. Hustopeče měly několik desítek nominací a odnáší si dvě zlata a několik dalších hodnotných ocenění.

SPORTOVEC ROKU

Nejvíce potěšil sportovní střelec Radek Kozák, který v anketě získal první místo a stal se tak Sportovcem roku 2019 okresu Břeclav. Kozák je ve světovém žebříčku aktuálně na 30. místě z 1325 střelců a v loňském roce bral například bronz na Mistrovství Evropy v týmové soutěži.

V první desítce hlavní kategorie se kromě Kozáka umístil i Marek Svoboda, který v roce 2019 získal 1. místo na soutěži Ironman Zell am See ve věkové kategorii 45-49 let. Na prestižním závodě Ironman Klagenfurt skončil na 8. místě.

Zabodoval i stolní tenista Antonín Schwarzer, který je 20. nejlepším hráčem první ligy a druhý nejlepší v Jihomoravském kraji. Mezi deseti nejlepšími se umístili i závodníci Martin Rada a Jaroslav Jugas, kteří v rámci seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v rally skončili ve třídě 4 v celkovém pořadí na druhém místě.

TALENT DO 20 LET

Mezi talenty do dvaceti let měly Hustopeče hned čtyři zástupce. Třetí místo obsadil karatista Vojtěch Sůkal, který přivezl zlato z Mistrovství republiky i z Mistrovství světa v karate Goju ryu.

Do první desítky se vlezla i Martina Galburová, která vyhrála obdobnou anketu v Hustopečích. Drží třetí místo v žebříčku Jihomoravského kraje v trojskoku a je dvojnásobnou přebornicí kraje v běhu na 100 metrů překážek a trojskoku. Nechyběl ani Štěpán Paulík, který je v krajském žebříčku na 1. místě v kriketu a na 2. místě v oštěpu, nebo stolní tenistka Barbora Korábová, která se pravidelně umísťuje na medailových pozicích ve všech disciplínách bodovaných turnajů své věkové kategorie U19.

AKCE ROKU

Velkou radost udělalo i Hustopečské skákání, které se stalo sportovní akcí roku. Atletický mítink byl v žebříčku světové atletické federace vyhlášen šestým nejlepším halovým specializovaným mítinkem světa a právě vloni byl svědkem vyrovnání juniorského světového rekordu Yaroslavou Mahuchikh z Ukrajiny výkonem 199 cm.