Hustopečští sportovci o sobě dávají v první lize vědět

2. 11. 2017 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Sport

Dvěma sportovním týmům z Hustopečí se v minulé sezóně podařilo probojovat do prvoligové soutěže. Stolní tenisté TJ Agrotec Hustopeče vyhráli v minulém roce druhou ligu, a tak se opět vrátili do prvoligové soutěže. Hrají nyní proti 12 soupeřům, jejichž kvalita je opravdu vysoká. „Je tu druhá nejvyšší soutěž v České republice a hraje tam spousta profesionálních hráčů, což není ani jeden z našeho oddílu. Naši hráči mají normální zaměstnání a trénují ve volném čase. Postup jsme si zasloužili, tak uvidíme, jak se nám bude dařit,“ řekl předseda TJ Agrotec Jan Matlach.  Kromě zvýšení prestiže znamená účast v první lize i větší finanční zátěž. „Na všechna utkání musí být delegovaný rozhodčí a také víc cestujeme po celé republice,“ dodal.
Stolní tenisté mají nyní za sebou sedm mistrovských utkání, tři vítězství a čtyři porážky, a čeká je ještě dalších 16 kol. „Na to, že od začátku počítáme s tím, že budeme bojovat o udržení, tak jsme nad míru spokojení,“ dodal Matlach. Sportovci hrají většinou v klasické sestavě čtyř hráčů, které mohou další dva střídat, ale nyní se členové družstva potýkají s různými zdravotními omezeními. Také je to těžší s hledáním talentů a výchovou nové generace hráčů. „Mládež o stolní tenis nejeví moc zájem, ale máme talentovaného Filipa Růžičku, který momentálně hraje v Hodoníně druhou ligu,“ doplnil Matlach.   


Navrátivším nováčkem v první lize je i tým Házená Legata Hustopeče, který se zatím drží na prvních příčkách tabulky a během podzimu ho čekají ještě čtyři zápasy. „Je to úplně jiná soutěž. Je vyrovnanější, tvrdší a rychlejší. Zatím jsme na druhém místě a jsme spokojení. Teď se asi posuneme na čtvrté, ale to nám nevadí, určitě nás to bude nabíjet dál,“ řekl trenér Petr Semerád.
Poslední říjnový víkend se ve sportovní hale utkali místní házenkáři s vedoucím týmem tabulky Tatranem Litovel. Přípravy na soupeře probíhaly klasicky. „Dívali jsme se na videa a dělali rozbor,“ vysvětlil Semerád. Po napínavém boji nakonec Legata prohrála. „Utkání bylo již od začátku emotivní, bojovalo se o každý balón. Měli jsme střeleckou smůlu, čehož soupeř dokázal využít a zaslouženě vyhrát,“ dodal Semerád.
Stolní tenisté i házenkáři dokazují, že si místo v první lize zaslouží. Závěr sezóny je zatím v nedohlednu, ale i tak je krásný úspěch že mají Hustopeče své zástupce v mistrovských soutěžích. 

-ves-

odebírejte přes RSS