Hustopečští úředníci jsou tady pro vás a právem získali ocenění

4. 11. 2020 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Z města

Městský úřad Hustopeče se umístil na třetím místě v soutěži Přívětivý úřad Jihomoravského kraje 2020, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra České republiky. Vedení města ocenilo práci svých kolegů, kteří jsou skvělou vizitkou.


Přívětivý úřad je soutěží, které propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se jí zúčastnilo 142 obcí s rozšířenou působností, které vyplnily obsáhlý dotazník. Tím ministerstvo sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, klientském servisu nebo společenské odpovědnosti. 

„V tomto roce jsme se dostali do pořadí prvních tří v Jihomoravském kraji. Na prvním místě je Brno, na druhém Kyjov a na třetím místě jsme po několika letech vyměnili Hodonín,“ raduje se starostka Hana Potměšilová, která se nám pochlubila diplomem a nálepkami, které budou nově vylepeny na obou budovách úřadu.

Starostka si vynikající výsledek vysvětluje například tím, že pro vyřízení důležitých záležitostí, nemusí občané ORP Hustopečsko jezdit po celém městě. „Pro Hustopeče a Hustopečsko je velmi příznivé to, že na jednom místě, na hustopečském náměstí, vyřídí veškerou agendu, kterou samospráva zařizuje. Na náměstí jsou umístěny všechny úřady a odbory, kde zařídíte novou SZTku či nový doklad. Opravdu si myslím, že je to velká přednost,“ libuje si paní starostka.

Potměšilová oceňuje, že výsledek soutěže koresponduje s reakcemi občanů. „V poslední době se stalo, že přišlo několik mailů od občanů, kteří poděkovali a chtěli, abychom věděli, že jsou velmi spokojeni s jednáním úřadníků,“ popisuje starostka.

Práci kolegů ocenil také tajemník města Pavel Michalica, který měl dotazník na starosti. Jeho jsme se také zeptali, čemu krásné umístění přisuzuje. „Dobrý tým lidí, protože se potvrzuje, že i v tomto krizovém období jsou zaměstnanci ochotni zajišťovat služby. Máme objednány lidi i mimo úřední hodiny a mám pozitivní reakce od občanů. Jsou mile překvapeni fungováním úřadu a že jim úředníci vychází vstříc. To je pro mě to nejvyšší ocení, že si lidé najdou čas a pošlou děkovný mail,“ říká Michalica.

Také starostka má z ocenění a na něm nezávislých reakcí radost proto, že lidé v dnešní době umí reagovat negativně a zle. „Velice si cením práce úředníků, protože se setkávají s desítkami lidí, které jsou různými osobnostmi. Ne vždy probíhá jednání tak, jak by si člověk představoval a myslím si, že to zvládají velmi dobře, umí zklidnit emoce, umí být laskaví a rádi pomáhají. Když nemohou pomoct, tak alespoň poradí. Cílem práce našich úředníků je, aby každý člověk, který od nich odchází, neodcházel s pocitem, že nebyl obsloužen či marnil čas. Práce našich úředníků se velmi vážím a moc jim děkuji,“ oceňuje práci kolegů starostka.

Třetí místo je krásným výsledkem a my si dovolujeme našim kolegům ze všech odborů pogratulovat a hlavně poděkovat.

Podrobné informace o soutěži a výsledcích ZDE.

-vyh-

odebírejte přes RSS