Hustopečští vinaři otevřou své sklepy o čarovné noci!

6. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Víno

Devatero bylin, devatero magických bytostí! I to bude letošní Hustopečský slunovrat s vínem. Ulice Vinařskou a Na Hradbách ovládne v pátek 22. června. Jedna z nejkratších nocí roku bude patřit nočním otevřeným sklepům místních vinařů ale i hudbě a zábavě. 


Ve Vinařské zahraje hustopečská kapela Pool Litters, Na Hradbách pobaví harmonikářka Tereza Škrháková. Program okoření soupeření vinařů z pravého a levého břehu Štinkavky, ze kterého si vítězný tým odnese, a po dobu jednoho roku vystaví, cennou kovanou plastiku hroznů.
Soutěž bude připravena i pro hodné děti a zlobivé dospělé. Devíti stanovišti s devíti kouzelnými úkoly vás provede devět magických bytostí! A výhra čeká opravdu na každého. Pro někoho to bude vstupenka na další hustopečské akce – například na zářijovou nominační výstavu vín, říjnové Burčákové slavnosti nebo listopadový Světový duel vín, pro jiné třeba tričko, hrneček nebo láhev vína. Děti odměníme mlsáním.
Vstupenku pořídíte za 200 korun a zahrnuje skleničku, katalog, vzorek vína v každém z otevřených sklepů, víno slunovratu na uvítanou, špekáček k opékání, soutěže s odplatou na konci a noc plnou hudby. Pokud si budete chtít jen poslechnout kapely a dát si pár skleniček ve vámi vybraných sklepích, vstupenku nepotřebujete. Děti rovněž neplatí, špekáček i odměnu za zdolání úkolů dostanou zadarmo.
A tento víkend bude v Hustopečích ještě bohatší. V sobotu v devět hodin dopoledne odstartuje z Hustopečí cyklistické putování po krásách jižní Moravy Krajem André a odpoledne bude areál Formanky patřit dětským folklórním souborům, cimbálové muzice a samozřejmě vínu. Zveme vás do Hustopečí na nabitý víkend!  
-hrad-
28991
Hustopečský slunovrat prostoupí víno, magie i muzika

28993
O tuto plastiku svedou tvrdý boj vinaři ze dvou uliček - Vinařské a Na Hradbách

28992
A Slunovratem nekončíme. V sobotu ráno startuje cyklistické putování Krajem André

28990
Start i závěr Krajem André jsou v Hustopečích a v cílové stanici budou nejen pro účastníky putování od druhé odpolední tancovat děti a hrát cimbálová muzika

odebírejte přes RSS