Hustopečští vinaři uspěli na výstavě Benátecký hrozen

2. 6. 2015 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Vinaři z Hustopečí a okolí uspěli na výstavě vín Benátecký hrozen. Soutěžní výstava se konala v Benátkách nad Jizerou už po jedenácté. Tradičně se do ní zapojují všechna tři družební města – domácí Benátky, Hustopeče i slovenská Modra. Vyhlašuje se tak nejlepší české, moravské a slovenské víno.
Letos cenu za nejlepší moravský vzorek získal Sauvignon z hustopečského Vinařství Jurák a syn. Oceněno medailí bylo i víno z Vinného sklepa u Otáhalů, víno z hustopečského vinařství Altenberk Vini. Zweigeltrebe z Vinařství u Kapličky Zaječí se pak stalo šampionem výstavy mezi růžovými víny, cenu za něj přebral místostarosta města Hustopeče Bořivoj Švásta.
Z celkové počtu 143 vzorků byla v Benátkách nad Jizerou k ochutnání asi padesátka vín od vinařů z Hustopečí a okolí.
Benátecký hrozen 2015 se konal v sobotu 30. května 2015 na nádvoří benáteckého zámku, kam si přijeli vyzvednout ceny zástupci hustopečských vinařství i města.
-jal-, Foto: Jana Tupá

[caption id="attachment_21910" align="alignnone" width="700"] Cenu za Vinařství u Kapličky Zaječí přebral místostarosta Bořivoj Švásta.[/caption]
[caption id="attachment_21911" align="alignnone" width="700"] Sauvignon z Vinařství Jurák a syn bylo oceněno jako nejlepší moravské víno výstavy.[/caption]
odebírejte přes RSS