Hustopečští vyrazili na Slovensko. Cílem výletu byly Janošikove diery

5. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Sport

Za turistikou do slovenské přírodní rezervace Jánošikove diery vyrazila v sobotu více než padesátka výletníků. Ti si museli přivstat, protože autobus z Hustopečí odjížděl již v šest hodin ráno. To se jim ale  vyplatilo. Slunečné počasí, které v ten den panovalo, ještě umocnilo nádhernou přírodu.
Skupinka se vydala proti proudu Bieleho Potoka, kde je celá řada vodopádů, roklí, lávek a žebříků. Dále cesta vedla přes Dolné, Nové i Horné diery a nabídla malebná přírodní zákoutí, skalní útvary i výhledy do krajiny. Čas byl i na občerstvení v typických usedlostech.
Zpestřením byla zastávka ve Staré Bystrici, kde je jeden z nejmladších orlojů na světě. Pochází z roku 2009 a každou hodinu se zde objevují figurky svatých spojených se Slovenskem.
Poté už následovala cesta zpět do Hustopečí. "Myslím si, že výlet se opravdu vydařil. Vyšlo počasí, na silnicích nebyly kolony a navíc se sešla skvělá skupinka lidí. Všichni byli dochvilní, opatrní a tak jsme se v pořádku vrátili do Hustopečí ještě hodinu před plánovaným příjezdem," uvedla produkční z marketingu, Jana Tupá.
Jánošikove diery jsou součástí národní přírodní rezerva Rozsutec. Skládají se ze tří ucelených částí, kterými jdou Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Je zde více než dvacet vodopádů, zvláštní skalní útvary a díky specifickému klimatu jsou domovem nezvyklých druhů rostlin a živočichů.
(text: hrad, foto: Dan Vaculík)

odebírejte přes RSS