Hustopečtí výtvarníci ve Vídni

10. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Kultura
Dne 2. května 2017 byla ve vídeňském kulturním centru Aktionsradius zahájena výstava hustopečské výtvarné skupiny Alfons.     
Centrum Aktionsradius se nachází na náměstí Gaussplatz na pomezí dvou městských okresů (2 a 20) v těsné blízkosti nejstarší barokní zahrady Vídně zvané Augarten.     
V případě hustopečských výtvarníků jde o třetí výstavu ve Vídni – první se odehrála v roce 2010 v galerii Palais Kabelwerk, druhou byl mezinárodní výstavní projekt 3 x Věra v okresním muzeu v Meidlingu.      Tentokrát ale umělci stáli před mnohem těžším úkolem, protože namísto volné prezentace svých děl, byli na přání kulturního centra Aktionsradius požádáni, aby se zaměřili na symbiózu výtvarného a literárního umění a aby svými díly prezentovali román Franze Werfela: Zpronevěřené nebe (Der veruntreute Himmel), jehož hlavní hrdinka Teta Línková je hustopečskou rodačkou.     
Na výstavě se tedy prezentují sochařská (Pavel Klak, Robert Buček, Michal Mikulič) a malířská (Jarmila Milotová, Bohuslav Janovský, Jana Rozková, Marie Grůzová, Jiří Polešák, Roman Müller) díla, jejichž tématem je osobní prožitek z četby, konkrétní scény románu a město Hustopeče.     
Výstavu uvedla vedoucí kulturního centra Uschi Schreiberová  a herec Heino Fischer seznámil přítomné s dějem Werfelova románu a přečetl z něj vybrané úryvky.     
Pracovníci kulturního centra Aktionsradius chtějí na výstavu reagovat akčním způsobem a organizují pro své příznivce zájezd do Hustopečí, který se uskuteční 10. června 2017. Jeho cílem je návštěva Městského muzea a galerie a putování po Masarykově naučné stezce.

text a FOTO: Soňa Nezhodová, vedoucí Městského muzea a galerie Hustopeče

odebírejte přes RSS