Indiáni na Pavučině pojmenovali stromy

11. 7. 2020 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video

Příchod letních prázdnin se nese ve znamení očekávání nových dobrodružství, radosti z volna a nevídaných zážitků. Řada dětí toto oblíbené roční období tráví na letních táborech, kterých Pavučina připravuje opravdu dostatek. První proběhl už tento týden.

Tábor se jmenoval Indiánské léto a celou Pavučinu i její areál tak zdobily indiánské oděvy, masky i předměty. Nevýraznějším symbolem byl pořádný totem a dvě nepřehlédnutelná teepee, kde se dokonce spalo! „Jeden den nám nepřálo počasí, ale když nám přálo, tak se děti prostřídaly a v teepee spaly po skupinkách, jak se zrovna podařilo,“ osvětluje Ingrid Florusová, vedoucí tábora.

Program byl nabitý. Ačkoliv harmonogram zůstával stejný, každý den se děti mohly těšit na něco jiného. „Jednalo se i spací tábor, takže jsme byli ubytovaní na Pavučině. Ráno a celé dopoledne jsme tvořili, byly výtvarné díly, odpolední program zahrnoval například nějaký sport, to probíhalo venku, večer jsme zapálili ohýnek, vlezli do teepee a do postýlky,“ popisuje vedoucí tábora.

Protože se jednalo o tábor zaměřený na výtvarnictví a řemeslo, hodně se tvořilo a vznikla spousta nových a originálních výrobků, které si děti mohly odnést domů. „Snažili jsme se zachovat indiánskou tématiku, takže děti dělaly štít ochrany, z keramiky aztéckého boha slunce, masky na obličej, zkoušeli jsme plstit, šít panenku, plést pásky, byla toho spousta,“ vyjmenovává Florusová.

Děti však netvořily jen uvnitř – svůj umělecký talent si vybily třeba i na stromech okolo Pavučiny, kde pomocí přírodních zdrojů vytvořily každému stromu svou vlastní osobnost.

-slam-

 

odebírejte přes RSS