Interiér kaple sv. Rocha se nabízí k prohlídce kdykoliv. Díky novým průhledům ve dveřích

2. 1. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Kultura

V kapli sv. Rocha, kterou Hustopečští vybudovali v sedmnáctém století jako ochranu proti moru, se mše svaté slouží pouze ojediněle. Takovými příležitostmi jsou například hustopečské hody, jejichž patronem je právě sv. Roch, či slavnostní ukončení školního roku. Jinak je kaple uzavřená.
Na konci loňského roku ovšem prošly opravou hlavní vchodové dveře. „Řemeslníci je obrousili, přetmelili a doplnili chybějící funkční i ozdobné prvky. Současně obnovili průhledová okna, provedli nátěr ve stávajícím odstínu, vrata upevnili a seřídili zámek,“ uvedl technik stavebních investic Biskupství brněnského Radim Křivánek.
A právě díky skleněným průhledům můžou návštěvníci obdivovat vitráže a nástěnné malby uvnitř kaple kdykoliv. Jejich autorem je Ludvík Kolek. Ten současně zpracoval výtvarný návrh kostela sv. Václava na náměstí.
S penězi na opravu pomohlo město Hustopeče částkou deset tisíc korun a zhruba stejnou výší se podílela hustopečská farnost.
Na Křížovém vrchu roste také nová relaxační zóna. Zaměstnanci dodavatelské firmy budují odpočívadla, herní prvky, pocitovou stezku a vysazují zeleň. Lokalita má sloužit především k procházkám a odpočinku.
-hrad-

odebírejte přes RSS