Iva Bittová zazářila v Kurdějově

4. 10. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Kurdějovskou Art Wine Hall, která je jedním z tradičních míst koncertů festivalu Concentus Moravie, hostila unikátní koncert dvou, respektive tří hudebníků, kteří se spolu na jednom jevišti sešli vůbec poprvé. Společné vystoupení vynikající houslistky a zpěvačky Ivy Bittové za doprovodu dua Jakub Jedlinský a Pavel Fischer si nenechaly ujít desítky posluchačů.


Vynikající hudebníci nabídli program vycházející ze spojení lidové hudby s prvky klasiky, jazzu a volné improvizace, inspirovaný pravdivostí folklorní hudby a jejím poselstvím lásky, radosti a touhy po souznění.  

Koncert v bývalé tenisové hale, kterou majitelé přestavěli do podoby víceúčelového sálu byl první vlaštovkou vzájemné spolupráce festivalů Concentus Moraviae a Maraton hudby Brno a přecházela mu i vernisáž obrazů moderního soudobého malíře Dana Trantiny. „Tohoto malíře jsme k nám do Kurdějova chtěli pozvat už dávno, dlouho se to připravovalo a shodou okolností se to všechno dalo skloubit dohromady právě dnes, což je za nás skvělé. Návštěvníci si obrazy mohou prohlédnout do konce letošního roku,“ pozval jednatel Jiří Němeček.

Festival Concentus Moraviae se do kurdějovské haly s příjemnou akustikou vrátí již na jaře, ale zajít si sem můžete i na další akce. „Ve středu 29. listopadu nám tu zazpívá zpěvačka Dasha a další akce plánujeme, protože už jsme se tu zabydleli, umíme s tím prostorem pracovat a líbí se nám spojení umění, hudby, vína, gastronomie. Ve světě to funguje běžně, tak věříme, že bude i tady,“ těší se Němeček. -nov-

odebírejte přes RSS