Ivana Kouřilová je novou ředitelkou MŠ Na Sídlišti

11. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video

Od prvního srpna má Mateřská škola Na Sídlišti neboli U Rybiček novou ředitelku. Ivana Kouřilová nahradila Evu Javůrkovou, která po dvaatřiceti letech v ředitelské funkci odešla do zaslouženého důchodu. Kouřilová strávila ve školství také celý svůj profesní život: „Ve školství pracuji šestatřicet let, z toho šestnáct let ve vedoucí funkci.“


Do Hustopečí přišla Kouřilová z Mateřské školy v Bludově. „Měli jsme pět tříd, z toho jednu třídu pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami – logopedickou. Společnými silami jsme vybudovali krásnou školní zahradu v environmentálním stylu. Získali jsme i certifikát Přírodní zahrada,“ popsala školku Kouřilová.
Nová ředitelka hodnotí své současné působiště velmi kladně. „Školka je velice nadstandardně vybavená, má opravdu krásnou zahradu. Je tu stabilní pedagogický sbor, o který se mohu opřít. Jsou tady vytvořené tradice, postupy a standardy. Myslím si, že není potřeba velkých zásahů a nic měnit,“ chválila Kouřilová.
Přesto má se školkou smělé plány do budoucna. Jedním z nich je například zřízení smíšených tříd, ve kterých tříleté děti fungují společně se šestiletými dětmi. „Je to dnešní trend, aby sourozenci byli spolu, aby děti měly stále stejnou paní učitelku, stále stejnou třídu a potažmo i stejné kamarády ve třídě. Samozřejmě je nutné o tom přesvědčit rodiče, zdůraznit výhody, které v takové třídě jsou,“ prozradila Kouřilová.
Další změny se týkají zahrady, která by měla dostat přírodní ráz. Město Hustopeče také plánuje nadstavbu kmenové budovy školky a rozšíření o dvě nové třídy, které by ulevily přeplněným třídám a vyšly vstříc poptávce po umístění nových dětí.

-ves-

32556

 

odebírejte přes RSS