Menu Hledat

Jak je to s očkováním proti Covid-19 v Hustopečích?

22. 2. 2021 · 2 minuty čtení · 3 fotografie
Téma Z města

Očkování v hustopečské nemocnici

Od ledna probíhá v Nemocnici Hustopeče očkování seniorů 80+ proti nemoci Covid-19. 

Nejprve je třeba registrovat se do Centrálního rezervačního systému - Očkování proti COVID-19 na webu Ministerstva zdravotnictví ČR https://registrace.mzcr.cz/.

Senioři si po registraci do rezervačního systému na MZČR vybírají konkrétní termíny. V případě, že není na Vámi vybraném očkovacím místě volný termín, vyčkejte na novou zvací SMS s PIN2 a oznámením o možnosti rezervace termínu, pokračujte přímo do rezervačního systému https://reservatic.com/ockovani.

Je nutné projít celou rezervací termínu a vyčkat na potvrzovací SMS s termínem na 1.vakcinaci a současně i automaticky vygenerovaným 2. termínem vakcinace. Bez tohoto potvrzení Vaše rezervace termínu neproběhla korektně a je nutné se do rezervačního systému vrátit a vybrat jiný termín.

Nové termíny budou v centrálním systému otevírány vždy v pátek na následující týden. V případě, že si chcete vybrat jiné preferované očkovací místo, je nutné provést celou registraci znovu – původní registrace se automaticky zneplatní. Nemusíte se bát o své preferované pořadí, protože systém řadí klienty podle věku, nikoli podle data registrace.

Vakcinace v Nemocnici Hustopeče probíhá v přízemí hlavní budovy v prostorách rehabilitace. V případě problémů spojených se změnou nebo zrušením registrace, volejte linku 1221.

Mobilní očkovací tým pro Hustopečsko

Pro pomoc lidem z nejohroženější skupiny obyvatel, kteří se do očkovacích míst nedostanou, připravila organizace Girasole mobilní očkovací tým, který. Jedná se především o lidi chronicky nemocné a starší 80 let, kteří nemají možnost opustit svou domácnost z důvodu nemoci či snížené schopnosti pohybu. 

Girasole vyčlenilo kapacitu pracovníků Domácího hospice Girasole Hustopeče, který působí v celém okrese Břeclav. Mobilní očkovací tým bude tvořit lékař, všeobecná sestra a pracovník pro činnosti spojené organizací. Podmínky k provedení očkování, informace o průběhu očkování a podání žádosti o návštěvu mobilního týmu můžete přes jejich webové stránky ZDE.

Budoucí očkovací centrum na spoláku

Od 4. 1. se v sále Společenského domu mohou občané nechat otestovat na přítomnost viru SARS CoV-2. S testovacím místem se zatím počítá do 31. 7. Zároveň bude od 1. 3. až do 31. 8. (s měsíční opcí) sál zapůjčen pro potřeby případného očkovacího centra. O jeho spuštění vás budeme včas informovat - čeká se na pokyn z Jihomoravského kraje. Již dnes však iniciativa chcipomoct.cz hledá dobrovolníky ochotné pomoci s provozem centra - více informací naleznete na www.chcipomoct.cz.

 

 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch