Jak oslavit příchod května? Přece dobrým vínem!

3. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Víno

Místní zahrádkáři  příchod května oslavili 56. ročníkem tradiční Májové výstavy vín, která letos k ochutnávce nabídla 576 vzorků. Každý návštěvník u vstupu dostal skleničku a katalog a neomezená konzumace vína mohla začít. K příjemné atmosféře přispěla hudba vycházející z hudebních nástrojů cimbálové muziky Majerán pocházející z Blanska.


Ve 14 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení vín, která odborná komise vyhodnotila jako ta nejlepší. ,,Nejdříve se vyhlašovali vítězi odrůd, to znamená v odrůdě, kde bylo přihlášeno více než deset vzorků, se vždycky volil vítěz kategorie, a potom ti největší šampioni,“ upřesnila předsedkyně výstavního výboru, Petra Otřísalová. Celkem bylo vyhlášeno pět cen. Vítězem nejlepšího Veltlínského zeleného se stal pan Josef Válek a nejlepší Frankovku měl pan Ivan Kuchař.

Šampiona bílých vín si vysloužil Vinný sklep u Otáhalů za Ryzlink vlašský, v červených pak s Rulandským modrým zabodovalo vinařství Altenberk Vini a cenu senátora Rastislava Koštiala za nejlepší kolekci vín si odneslo Vinařství Jurák a syn.

Z návštěvníků sršela radost, energie a dobrá nálada, k čemuž bezesporu přispělo i dobré víno. „Já su místní, takže chodím pravidelně. Ve své podstatě si sem jdu vyzkoušet, co je potřeba udělat s tím mým vínem, zlepšit, porovnat…“ prozradil nám jeden z návštěvníků. Jiní zase přijeli přímo na košt, a to až od Luhačovic. ,,Jsou tady dost dobrá vína, myslím, že víc je dobrých, než špatných,“ zhodnotila akci jedna návštěvnice.

-slam-

 

odebírejte přes RSS