Jak se putuje v dešti a blátě

23. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 21.10. se konal již jednačtyřicátý ročník pěšího pochodu po stopách Maryši, který tradičně pořádá Klub českých turistů Hustopeče. A i když deštivé podzimní počasí rozhodně nenahrávalo podobným aktivitám v přírodě, našlo se několik desítek odvážlivců z celé České republiky, kteří se do promáčeného terénu vypravili.

"My rozhodně nemáme problémy s návštěvností, i když letos je to kvůli opravdu špatnému počasí slabší, tak každoročně k nám jezdí na 300 pěších turistů, Problém začínáme mít spíš s nedostatkem registrovaných členů, kteří by nám celý pochod pomohli organizovat," posteskl si předseda klubu turistů v Hustopečích Petr Ovísek.

"Na těch trasách je několik stanovišť, kde se rozdávají razítka a v cíli čeká na každého sladká odměna. To je scénář několika posledních ročníků, ale do dalších let určitě zapracujeme na programu a pokud se nám podaří sehnat další ochotné pomocníky, tak určitě plánujeme nějaké inovace a novinky. Těch možností je spousta," nevzdává se naděje Petr Ovísek.

V reportáži se podívejte na průběh putování, které zaznamenal jeden z účastníků, pan Miroslav Sporysz z Českého Těšína. -nov-


odebírejte přes RSS