Jak to vypadá aktuálně na Střelnici?

27. 7. 2021 · 1 minuta čtení · 21 fotografí · 1 video

S naší kamerou jsme zavítali na jeden z pravidelných kontrolních dnů na stavbu v budově Střelnice. Momentálně vypadá objekt velmi neutěšeně, do konce roku se to však změní.


Dvoupodlažní objekt v ulici Na Hradbách patří k nejstarším budovám ve městě a byl postaven za účelem obrany města. V posledních letech, navíc i po požáru, budova chátrala – nyní se v interiéru již čile pracuje. „Stavba byla zhotoviteli předána v dubnu letošního roku, kompletně se vyklidila, nyní se dělají zabezpečovací práce. Bylo zjištěno, že celý objekt je potřeba staticky zabezpečit, na čemž se momentálně pracuje. Firma si vyřizuje zvláštní užívání komunikace, aby se mohlo postavit venkovní lešení a mohla se demontovat střecha, od které se začne,“ popisuje aktuální stav historické budovy místostarosta města Bořivoj Švásta.

Na stavu budovy se podepsal také požár, který ji zachvátil v roce 2008. Vedení města tak v minulosti řešilo, co s ní – prodat či zbourat? Rozhodlo se o záchraně Střelnice. S opravami pomůže také dotace od Ministerstva pro místní rozvoj, kterou město bude moci čerpat v následujících třech letech. „Dostali jsme asi 2,7 milionu korun, zhotovitel projekt vysoutěžil tuto akci za 4,7 milionu korun, něco tedy budeme muset zafinancovat z rozpočtu města, ale s tím se víceméně počítalo,“ osvětluje financování místostarosta.

Termín dokončení má zhotovitel do konce roku, na listopad je naplánováno převzetí díla a může se začít pracovat na vybavení interiéru. „Má to být muzeum vinařství, fotografie starých budov a bude zde umístěna historická mapa Hustopečí, myslím, že prostor bude moc hezký a bude využíván ke spoustě kulturních i společenských akcí,“ zakončuje povídání Švásta.

-vyh-

odebírejte přes RSS