Jarní foodfestival probudí vaše chuťové pohárky

19. 3. 2019 · 2 minuty čtení · 4 fotografie

Hlavní lákadlo sobotních Slavností mandloní a vína v Hustopečích, mandloňové sady, se zvolna strojí do bělostného šatu. S přibývajícími rozkvetlými kvítky k nim den ode dne míří více včel, aby načerpali sílu po zimních mrazech. Pohled na první rozkvetlé stromy jara vás určitě nenechá chladnými, ale pylem se asi nezasytíte. Aby byl Váš zážitek kompletní, můžete na mnoha místech potěšit i svůj mlsný jazýček.

Cestou k mandloňovým sadům chystají hustopečské spolky čtyři zastavení skromě soutěžních úkolů i různé dobroty k občerstvení: u rybářů si můžete dát rybí speciality, u myslivců zvěřinové, u ranče Valkýra sýrové dobroty a u Ovčárny si s Všehoschopnými opéct špekáček a žízeň uhasit mokem z místního pivovaru.

38683

Pro ty, kdo vystoupají až k Rozhledně v mandloňovém sadu, budou připraveny netradiční chuťovky nejen z nakládaných hustopečských mandlí, mandlové paštiky, mandlové delikatesy, mandlovice a čaj na zahřátí, jak jinak než mandlový!

38684

Největší nabídka čeká na Vaše chuťové pohárky v centru města. Část Dukelského náměstí se od 9.00 do 17.00 promění v jednu velkou gastro zónu se stánky plnými skvělých chutí a úžasných vůní. Svá nejlepší jídla zde představí vybrané restaurace a bistra a opět si buďte jistí, že všechny pokrmy budou mít společného jmenovatele - mandli! Tři hustopečské a dvě brněnské restaurace se Vás budou snažit zlákat svým jídelníčkem. Nebude snadné si vybrat, ale nebojte se, menší porce specialit vám umožní ochutnat více vybraných pokrmů! Inspirujte se na slavnosti-mandloni.cz/gastro-zona2


38682

Komu bude příjemnější uchýlit se po procházce do sadů do klidu a pohodlí, může využít nabídky pěti hustopečských restaurací, které pro tento víkend připravily mandlová menu.

Ale nejsou to jen Slavnosti mandloní! Jak bychom v Hustopečích mohli zapomenout na víno? Třináct místních vinařů hned ráno otevře své sklepy a nabídne nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a další programy do pozdních večerních hodin. Skvělé Hustopečské městské víno ochutnáte přímo na náměstí a ve Stálé vinařské expozici. Další vinaři z okolí se vám představí na nádvoří domu U Synků. Čí vínko vám zachutná nejvíc?

38681

Vaše chuťových zážitky bude po celý den doprovázet kulturní program na podiu na Dukelském náměstí. Po dopoledním vystoupení dětí z Hustopečí vám odpoledne zahrají Eager Swingers a Tomáš Kočko s orchestrem.

Přijeďte do Hustopečí přivítat jaro a načerpat energii!

-kam-

 

odebírejte přes RSS