Jedli, pili, hodovali... na Hustopečském masopustu

7. 2. 2023 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Masopust, ostatky, nebo také fašank. Všemi těmito názvy lze označit období počínající Třemi králi a končící Popeleční středou. Doba předcházející 40dennímu půstu je doprovázena veselím, průvody masek, zpěvem, ale také bohatým hodováním. A nic z toho první únorovou sobotu v Hustopečích nechybělo ani po dvouroční covidové odmlce. 


„V podstatě jsme vyšli z těch minulých ročníků, protože se osvědčily, a vzhledem k té přestávce jsme si nebyli jistí, jak tuto akci budou lidé znova vnímat, a že to možná bude lepší nechat v tom zavedeném rytmu, jak to bylo,“ prozradila Andrea Červenková z pořádající MS Quatro.

Ani velmi chladné počasí neodradilo desítky nadšenců od toho obléct se do všemožných převleků a masek a ukázat, že fantazii se meze opravdu nekladou. „Myslím, že účast je dobrá, lidí je tady hodně, vždycky je to trochu ovlivněno i počasím, ale řekla bych, že účast masek je perfektní, srovnatelná s minulými ročníky. Možná že dokonce o trošku lepší,“ usmívala se Červenková. K masopustu neoddělitelně patří tradiční zabijačka. Ani na tu organizátoři nezapomněli a návštěvníci tak mohli Na Hradbách tyto moravské speciality ochutnat. O půl jedenácté se ulicí začal prohánět průvod masek a o zábavu se postarali také hudebníci Noví kaskadéři, které později vystřídala kapela Pool Litters.

Součástí programu byla také bohatá tombola a v pravé poledne už se otevřely dveře od některých sklepů. „Masopust byl vždycky obdobím, kdy se končilo s veselím a začínala doba předvelikonočního postu. My se chceme trošku zaradovat, sejít se, pobavit, připít si… je to spíš o takovém setkávání a o připomenutí, že tady jsme – jsme dva pořadatelé, MS Quatro a Hotel Rustikal, a já myslím, že je hezké, že se lidé mají u čeho sejít a pobavit,“ shrnula Červenková a zástupy návštěvníků její slova potvrzovaly. -slam-

odebírejte přes RSS