Jedna dvě, Garik jde do lázní!

12. 12. 2019 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Městský úřad Hustopeče se letos zapojil do soutěže ve sběru baterií, jejíž hlavní cenou byl finanční příspěvek na konkrétní charitativní projekt. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 28. listopadu v Brně za účasti zástupců organizátorů soutěže, Jihomoravského kraje a neziskové organizace Ecobat i dalších zúčastněných. Hustopeče v soutěži zvítězily před Velkou nad Veličkou a Břeclaví.


„Vyhráli jsme se solidním náskokem, v přepočtu na jednoho zaměstnance úřadu jsme nasbírali téměř 28 kilogramů, celkově asi 2600 kilogramů. To je jen pro představu asi 100 zelených sběrných krabic, které návštěvníci úřadu znají. Od května do října byly umístěny u vchodu do úřadu,“ uvedl Ondřej Němeček z Odboru životního prostředí MěÚ Hustopeče. Do sběrných krabic putovaly také baterie, které zaměstnanci jednotlivých odborů úřadu předtím použili k nápaditým kreativním výtvorům. Díky nim úřad zvítězil i v další speciální kategorii, soutěži o nejkreativnější kampaň, propagaci sběru baterií mezi zaměstnanci úřadu.
Motivací ke sběru byla zejména první cena soutěže, příspěvek ve výši 50 tisíc korun na dobročinný projekt, který každý z 19 zapojených úřadů nominoval. V Hustopečích se sbíralo pro malého Garika Válka, chlapce z Velkých Pavlovic, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. „Celých získaných 50 tisíc použijeme na léčebný pobyt v sanatoriích Klimkovice, kde Garik absolvuje speciální neurorehabilitační program. Kdykoliv ho Garik absolvoval, zlepšila se mu celková hybnost těla a mělo to dobrý vliv na jeho zdraví,“ informovala Garikova maminka Petra Válková.
Garikovi přejeme hodně zdraví a všem, kteří se do Baterkomanie jakkoli zapojili, patří velké díky!

-kam-


 

odebírejte přes RSS