Jednání zastupitelů bylo možné sledovat přímo v zasedací místnosti i online

3. 11. 2023 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Zastupitelé se sešli ve čtvrtek 2. listopadu. Starostka města hned v úvodu přivítala všechny přítomné i ty, kteří jednání sledovali online. Živý přenos ze zasedání měl v Hustopečích premiéru a počítá se s ním i nadále.

V Hustopečích přibydou nové kamery. „Ještě v letošním roce budeme mít pokryté cykloboxy, autobusové nádraží, okolí ZŠ Nádražní až po knihovnu a dále okolí COOPu. To je důležité i kvůli kontrole dodržování platné obecně závazné vyhlášky zakazující konzumaci alkoholu na veřejnosti,“ uvedla ve svém sdělení starostka, Hana Potměšilová.
Dále informovala například o kompletní výměně semaforů ve městě, u kterých slaďování intervalů zpočátku zbrzdila porucha jednoho z detektorů.

S žádostí o prodej či dlouhodobý pronájem pozemku naproti Amande Hotelu se na zastupitele obrátil jednatel společnosti, pan Karel Losenický. „Jedná se o pozemek města, na kterém vedení hotelu nechalo vybudovat na svoje náklady parkoviště pro návštěvníky. Zastupitelé se k tomuto tématu vrátí na prosincovém zastupitelstvu,“ uvedla k tématu Potměšilová.

Zastupitelé schválili změnu obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. „Přidali jsme čtyři akce pro mladé, které se uskuteční ve společenském domě či přilehlém amfiteátru. Budou mít výjimku z nočního klidu, který v Hustopečích platí od 22:00 do 6:00 hodin,“ uvedla Potměšilová.

Na stole měli zastupitelé také sedmé rozpočtové opatření, které odklepli. „Šlo především o změny u příspěvkových organizací a organizační složky městské služby týkající se úprav nákladů za energie, které bylo v loňském roce velmi obtížné predikovat,“ informoval Josef Horák.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS