Jeppe z Vršku opět pobavil

25. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

Hra Jeppe z Vršku v podání herců z Divadelního souboru FOOR měla premiéru v rámci letního Divadelního festivalu Pod širým nebem. Repete si v Hustopečích zahráli místní ochotníci ve společenském domě. Kdo měl možnost porovnat obě vystoupení, tak jistě došel k závěru, že z herců spadla tréma a jejich výkony byly mnohem uvolněnější. Soubor nyní plánuje hrát ve spřátelených divadlech a pokud možno často. „Jakmile jednou nastudujeme jakoukoliv hru, je to obrovská námaha, která nás stojí spoustu energie, času a práce. Takže výsledek je ten, že to stále musíme hrát,“ vysvětlil s úsměvem režisér Jiří Merlíček. 


Komedie Jeppe z Vršku pochází z 18. století a napsal ji dánský dramatik Ludvig Holberg. Hra vtipně popisuje zážitek líného dobráka Jeppeho, který se opije, a urození páni promění jeho život v krutý žert. Navíc na něj doma čeká manželka Nilla s karabáčem, který s chutí používá, aby jí Jeppe pomáhal. „Ta hra je ze staré doby, ale je otiskem vztahů, které zažíváme dnes. Myslím si, že někteří muži takové ženy mají a některé ženy mají takové muže,“ řekla herečka Marie Fasorová, představitelka hlavní ženské role.
Divadelní soubor FOOR funguje pod vedením zkušeného divadelníka a režiséra Jiřího Merlíčka již mnoho let. Má za sebou řadu představení. „Naše první společná hra byly Vrány, potom Strašidlo Cantervillské. Poté přišlo Tlusté prase a po dvouleté pauze je tu Jeppe,“ vzpomínala Fasorová. Kromě toho je divadelní soubor stále otevřený novým členům a dalších výzev se nebojí. „Něco už v hlavě mám, ale to nebudu prozrazovat, protože to je tajemství,“ napínal Merlíček. -ves-

odebírejte přes RSS