Ježíškova vnoučata rozdávala dárky na penzionu

18. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Český rozhlas spustil před dvěma lety celorepublikový projekt Ježíškova vnoučata. Zapojit se do něj může každý, kdo chce potěšit seniory v penzionech a splnit jim vánoční přání. Ježíškova vnoučata letos poprvé do Hustopečí přivedla organizační složka Penzion a pečovatelská služba. „Snažili jsme se najít ty, kteří se cítí jakkoliv sami. Ať už to byli ti, co jsou opuštění a nikoho nemají anebo ti, co rodiny mají, ale ten pocit osamění při řešení každodenním problémů a starostí tam je,“ představila výběr klientů vedoucí složky Monika Trčková.


Senioři si mohli přát splnění zážitku nebo dárek, po kterém dlouho touží. Mezi přáními se často objevovaly knihy, hudební CD, ale třeba i mobilní zahrádka nebo výlet do lázních v Lednici. „Podařilo se nám sehnat 13 takových přání a zatím všechna kromě jednoho byla splněna,“ radovala se Trčková.
Život seniorům na penzionu také zpříjemňují návštěvy dětí ze školek, základních škol i učiliště. „Pravidelně za námi chodí žáci z učiliště. Nyní tu mají výstavu podzimních fotografií a občas dochází i odpoledne, aby si s klienty popovídali, zahráli karty nebo Člověče, nezlob se. Děti ze školek zde zase často vystupují,“ vyjmenovala některé z aktivit Trčková.
V neděli 16. prosince se v penzionu konalo i adventní posezení s bohatým programem. Zahrát, zazpívat a zatančit přijeli například ženy a muži z Popic a zastavil se i Mikuláš s andělem a čertem.

-ves-

 

odebírejte přes RSS