Jihomoravské derby přálo hustopečským stolním tenistům

7. 3. 2022 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 5. března se v městské sportovní hale konalo zajímavé jihomoravské derby ve stolním tenise. Místní prvoligový tým TJ Agrotec Hustopeče vyzval Moravskou Slavii Brno. 


Stolní tenisté jsou v plném proudu prvoligových zápasů. Začátek sezony nebyl jednoduchý, ale vrchol se pomalu blíží a hustopečští mají nakročeno k prvním příčkám. „Loňská sezona se vůbec nehrála, takže ten nástup byl obtížný. Všichni jsme se těšili, ale rok se nehrálo, rok se netrénovalo, proto chvíli trvalo, než jsme se rozehráli. Nová sezona zatím probíhá dobře a vypadá to, že soutěž se dohraje v plném rozsahu až do konce, což je někdy v polovině dubna,“ popisuje těžkosti vedoucí oddílu TJ Agrotec Hustopeče Jan Matlach.

Zajímavý zápas svedl A tým mužů v sobotu 5. března na domácí půdě. V jihomoravském derby se utkal s Moravskou Slavií Brno. „My jsme takoví jihomoravští rivalové, protože jen naše dva týmy jsou zástupci jižní Moravy v první lize. Naše utkání mají vždy takoví zvláštní náboj, každý chce vyhrát. Ale jinak se známe už dlouho a jsme velcí kamarádi, takže v tom není žádná zášť,“ usmívá se Matlach.

Lépe připravení byli na soutěžní setkání domácí. Naši stolní tenisté překonali soupeře poměrem 10:8 a třešničkou na dortu bylo ocenění Tomáše Kopányiho jako nejlepšího hráče utkání. Další zápasy však hustopečský tým ještě čekají. „Nejsilnějšími týmy v naší tabulce jsou TJ Ostrava B a Havlíčkův Brod, se kterými střídavě prohráváme, ale i vyhráváme. S Havlíčkovým Brodem budeme ještě hrát odvetu na domácích stolech,“ těší se Matlach.

Ani ostatní týmy TJ Agrotec Hustopeče si nevedou špatně a v plánu je i několik prestižních turnajů. „V sobotu 30. dubna nás čeká přímo tady v Hustopečích krajský mládežnický turnaj, kterému předchází ve dnech 19. a 20. března celostátní turnaj mládeže, který také pořádáme. Na něm ovšem nebudeme mít zastoupení, protože na něm mohou startovat pouze vybraní nominovaní hráči s nejlepšími výsledky v celém Česku, protože do těchto kategorií naši hráči ještě nedosáhnou,“ posteskl si Matlach a dodal, že i samo pořadatelsví je velkou poctou - podobných turnajů je v České republice během roku pouze šest. -nov-

odebírejte přes RSS