Jihomoravský kraj rozdával medaile za boj s pandemií. Jedna míří i do Hustopečí!

31. 8. 2021 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Z města

Za pomoc a nasazení během pandemie udělil ve čtvrtek 26. srpna Jihomoravský kraj celkem 366 ocenění: 263 medailí a 103 děkovných diplomů. Nechyběli mezi nimi ani zástupci našeho města.

„Vy jste právě ti, co zakusili nejvíc. Mnozí jste si sáhli na úplné dno. Určitě vás ani nenapadlo, že bychom se někdy dostali do tak bizarní situace, kdy se budeme bavit o tom, zda budeme pacienty vozit na výstaviště. Ale právě díky vaší práci se ukázalo, že to nebylo nakonec potřeba. Chtěl bych vám opravdu moc poděkovat, že jste to zvládli tak, jak jste to zvládli,“ vzkázal zdravotníkům hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Kromě zástupců zdravotnických zařízení si při slavnostním aktu na krajském úřadu převzali medaile i zástupci nominovaných středních a vyšších odborných zdravotnických škol, Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity, pracovníci očkovacích center, sociálních služeb, krajského úřadu nebo složek integrovaného záchranného systému. 

Děkovné diplomy obdrželi starostové a tajemníci krizových štábů obcí s rozšířenou působností a také 34 zaměstnanců krajského úřadu, kteří obsluhovali informační krizovou linku.

Stříbrnou medaili hejtmana získal Robert Novák z krizového řízení. Pamětní list si odnesla starostka Hana Potměšilová a dobrovolnice Věra Zachová z Velkých Němčic, která byla jednou z nejdéle sloužících dobrovolníků v očkovacím centru ve společenském domě.

Udílením cen chtěl vzdát Jihomoravský kraj hold a poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do boje s pandemií onemocnění covid-19, co těžce zasáhla do života lidí a fungování zdravotnického systému. Potřebná byla každá další ruka. V nemocnicích a sociálních službách pomáhali studenti, hasiči i policisté, kteří dohlíželi také na dodržování protiepidemických opatření. Řada z nich byla po ruce i hygienikům při trasování nemocných a jejich kontaktů.

Zdroj: Jihomoravský kraj

odebírejte přes RSS