Jihomoravský kraj vydal základní informace a doporučení ke koronaviru

9. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Vážení občané,

v návaznosti na závěry jednání Bezpečnostní rady státu doporučujeme zvážit návštěvu zemí s výskytem koronaviru. Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví (https://www.mzcr.cz/) a Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html).

V případě návratu z rizikových oblastí doporučujeme telefonickou konzultaci s praktickým lékařem. K dispozici je zároveň infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem,  a to nonstop na čísle: 724 810 106, 725 191 367.

Je zřízena speciální informační linka na KHS JMK určená pro ty osoby, které se vrátily z rizikových oblastí a pozorují na sobě příznaky onemocnění: telefonní linka 773 768 994.

Krajská hygienická stanice apeluje na občany, aby se nejdříve seznámili s informacemi, které s touto problematikou souvisí, aby nedocházelo ke zbytečnému přetížení této linky na úkor závažnějších případů.

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu nebudou rušeny hromadné sportovní a společenské akce, pouze akce s návštěvností nad 5 tisíc osob musí pořadatel předem hlásit na KHS JMK.

Další informace: http://www.khsbrno.cz/index.php.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Aneta Valoušková
oddělení krizového řízení a obrany JMK

53617


odebírejte přes RSS