Jiří Kolbaba v Hustopečích básnil o ostrově Bali

18. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura
Každý rok vyjíždí na několik expedic do nejodlehlejších částí světa, aby o nich pak mohl povyprávět milovníkům cestování. Jiří Kolbaba zavítal do Hustopečí, aby zaplněnému kinosálu představil, jak sám říká, svůj druhý domov – ostrov Bali.


Přestože kouzlu Bali zcela propadl, přestěhovat by se sem populární fotograf nechtěl. „Na Bali jsem se poprvé podíval v roce 1993 a od té doby jsem tam byl asi čtrnáctkrát. Cítím se tam velmi dobře a zdejší obyvatelé hodně rozšířili můj světonázor. A jednu dobu už se opravdu schylovalo k tomu, že si tam koupím domek nebo postavím hotel a budu si tam spokojeně žít. Ale uvědomil jsem si, že se mi líbí být globálním cestovatelem a v momentě, kdy bych měl na Bali dům, tak by to sklouzlo k jakémusi chataření, a to by se mi asi nelíbilo. I když nezastírám, že na Bali se vždy rád vracím a vracet se tam budu,“ smál se cestovatel.

Posluchačům v Hustopečích předal několik tipů, jak se na Bali dostat a co tam určitě navštívit. Jedním dechem však dodal, že cestovní ruch se na vyhledávaném ostrově nehezky podepsal. „Bali před třiceti lety bylo úplně jiné, než je dnes. Turisté to tam hodně poznamenali. A přibývá jich, protože je to taková bezpečná a relativně levná destinace, takže spousta turistů tam zakotví a začne podnikat. A já se tomu nedivím, protože to místo je opravdu jedinečné, žije si svým vlastím tempem a nám, uspěchaným Evropanům, to prostě imponuje,“ posteskl si Kolbaba. 

Svět je však velký a je spousta míst, kam se sympatický cestoval chystá podívat. „Rád říkám, že pokud šest až devět měsíců v roce nestrávím na cestách, tak to nebyl dobrý rok,“ smál se cestovatel a naznačil, že letošní rok se bude hodně pohybovat na severu. -nov-   

odebírejte přes RSS