Jógobraní představilo jógu jako životní styl

16. 4. 2024 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Sport

Akce podobného ražení jsou výsadou velkých měst, ale díky píli a zkušenostem hustopečské lektorky se ji úspěšně podařilo přenést i do Hustopečí. Pod taktovkou Anety Pavliňákové se do kraje vína sjeli jogínky a jogíni z celého Česka i Slovenska na jednodenní festival Jógobraní. 


Přitom původní záměr na pořádání podobné akce byl velmi prostý. „Já se jógou zabývám už strašně dlouho a protože vedu lekce v Hustopečích i okolí, chtěla jsem svým jogínkám ukázat, že to jde dělat i jinak. Já sama mám podobné festivaly objeté a celkem vím, co obnáší, proto jsem to chtěla přenést i přímo do mého rodného města,“ svěřila se Pavliňáková a pochválila své dvě malé pomocnice, které jí po celý den obětavě asistovaly, dcerky Karolínku a Riušku. 

Přestože celodenní program byl plný doprovodných aktivit jako rituální malba na obličej, ošetření Access Bars, nabídka nejrůznějších jógových doplňků a pochutin nebo dobročinný bazárek pod taktovkou hustopečského dobročinného obchůdku Narana, největším lákadlem byly samotné jógové lekce, které se navzájem velmi lišily. „Jóga jako taková je jenom jedna, ale existuje spousta metod, přístupů, které vás dostanou k tomu cíli. A tím je obrátit svou pozornost k sobě samému, zkoumat své nitro, svou hloubku. A ve výsledku vlastně cvičíte to, co vám vaše tělo říká,“ naznačila organizátorka.

Mezi pozvanými hosty nechyběla taková jména, jako Zuzana Klingrová, Lenka Růžičková, Kristýna Vodičková nebo Markéta Faustová, která si ke své lekci přizvala i místní hudebníky Artema a Veroniku Pozdniakovy. 

Celá městská hala doslova zářila energií a klidem a protože jsme na Moravě, doslova se nabízela otázka, jestli a jak lze jógu propojit právě s vínem. „Je pravda, že každý rok o tom doma dlouze debatujeme, jak to propojit, ale zatím jsme nenašli vhodnou cestu. Jen pouhé popíjení vína u cvičení by nebylo úplně to pravé ořechové, i když je pravda, že bychom se jistě velmi brzy dostali do úplně jiných stavů, ale je na pořadu dne to nějak více propojit, protože Hustopeče jako místo konání takového festivalu je velmi výjimečné a účastníci z větších dálek si to u nás pochvalují. Je to prostě něco jiného, než cvičit v kongresových sálech či výstavištích,“ smála se spokojená pořadatelka a už nyní plánuje ročník půlkulatý. -nov-

odebírejte přes RSS