Kabelky budou pomáhat už počtvrté

13. 9. 2019 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video

 Kabelky mohou být velmi užitečné, své o tom ví každá žena. Jak příjemné je podlehnout Kabelkománii už počtvrté budete moci zažít i v Hustopečích. Specializovaný charitativní bazar pomáhá Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Sociální odbor Městského úřadu v Hustopečích se letos k akci připojí už počtvrté. „Nápad pochází ze Znojma, kde paní Hlobilová uspořádala první ročník Kabelkománie a zavedla tady tuhle tradici,“ prozradil Pavel Furch ze sociálního odboru.

Dobročinný prodej kabelek se rozšířil i do dalších měst. Každý, kdo chce pomoci, může věnovat libovolnou kabelku. Ty se potom prodávají za minimální cenu 50 korun. Díky velkorysým dárcům v minulých letech zaplnilo stánek na Burčákových slavnostech v Hustopečích na 400 různých exemplářů. Letošní nabídku můžete obohatit i vy.

„Kabelky můžete nosit do 30. září, sběrná místa jsou na podatelnách Městského úřadu v Hustopečích a v Městské nemocnici Hustopeče. Kabelky my potom prohlédneme a ty, které budou v dobrém stavu, dáme do prodeje,“ vysvětlil Furch. Štědrost dárců není limitována žádným požadovaným materiálem, velikostí ani tvarem kabelky, kromě kabelek letos můžete nosit i batůžky.
Prodávat se budou 5. října, v sobotu na Burčákových slavnostech, po celý den. Současně bude probíhat i nábor do registru dárců kostní dřeně. Stánek najdete na obvyklém místě v horní části náměstí.
Kromě hezké kabelky tu můžete získat krásný pocit, že jste pomohli nemocným leukémií. Třeba i tím, že se zařadíte do seznamu dárců kostní dřeně. „Nábor do registru probíhá tak, že se vyplní krátký dotazník, a potom probíhá stěr z jazyka. Štětečkem se nebolestně vezme vzorek, ten se potom dále zkoumá, jestli je ten člověk vhodný, aby daroval kostní dřeň,“ informoval Furch.

Finance získané díky Kabelkománii pomáhají právě při registraci nových dárců. „Za loňský rok jsme vybrali zhruba 6,5 tisíc, celkově za předchozí tři ročníky zhruba 25 tisíc korun,“ uvedl Furch.

Zapojte se letos do Kabelkománie i vy a pomozte někomu zachránit život!

-kam-

odebírejte přes RSS