Kadetky prohrály, na nejmenší čeká turnaj

13. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

V neděli 12. prosince měl sportovní halu v Hustopečích zaplnit jeden z nejpočetnějších turnajů v roce. Krajské kolo v barevném minivolejbalu se však muselo kvůli bezpečnostním opatřením a s nimi spojeným omezením kapacit zrušit a tak jsme zavítali o den dříve alespoň za kadetkami, které se utkaly se soupeřkami z Kuřimi, Šlapanic a Křenovic. 


„Je to třetí kolo krajského přeboru kadetek, jde o zápasy ve třetí výkonnostní skupině a budeme holkám držet palce, aby postoupily do vyšší skupiny,“ věřil trenér Petr Groh.

To se nakonec bohužel nepodařilo a hustopečský tým nevyhrál ani jeden ze tří zápasů. Bude proto musel počkat na šanci v některém z dalších kol. „Ty turnaje a zápasy jsou rozlosované už od září a kadetky hrají šest kol. Další zápas je čekají někdy v lednu,“ doplnil Groh.

Menších turnajů a zápasů se naštěstí omezení kapacity nedotýká. I zde však platí povinnost očkování či prodělání nemoci, což v některých kategoriích působí problémy. „Nejhorší kategorií jsou juniorky, protože to jsou holky nad 18 let, které už musí splňovat ty podmínky očkování či prodělání nemoci. Naštěstí v Hustopečích máme všechno mládež mezi 12 a 18 lety, které mají výhodu PCR testů. To nám vlastně umožňuje dohrát všechny rozjeté soutěže,“ svěřil se trenér s komplikacemi kvůli vládním nařízením.

A svého turnaje se dočkají i nejmenší hráči, pro které jako náhradu za zrušené krajské kolo připravili trenéři volejbalové Vánoce na neděli 19. prosince. „My máme v Hustopečích asi 20 dětí v této kategorii, takže do limitu se určitě vejdeme a chceme vlastně nejmenším dětem nabídnout atmosféru velkého turnaje, i když to bude mimo oficiální soutěž Krajského volejbalového svazu. Bude to hodně intenzivní, protože budou častěji na hřišti, ale o to víc je to určitě bude bavit, už se těšíme,“ usmívá se Groh. -nov-

odebírejte přes RSS