Kam můžeme a kam ne? Podívejte se na mapy.

28. 2. 2021 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Téma Z města

Dle nových opatření vlády je všem občanům zakázáno opouštět okres místa trvalého bydliště mimo cestu do zaměstnání a další výjimky. Procházky jsou povoleny pouze po katastru obce trvalého bydliště. Kde to ale přesně je? Kam můžeme a kam už ne?

KATASTR MĚSTA HUSTOPEČE

Z katastrální mapy města Hustopeče vyplývá, že místa k volnému pohybu máme celkem dost. Kromě samotného města můžeme využít i oblíbená vycházková místa - Křížový vrch, rybníky, oba mandloňové sady, Kamenný vrch, a na opačnou stranu dokonce i vlakové nádraží v Šakvicích. 

Na zkratce do Starovic označili konec katastru Hustopečí pánové ze spolku Všehoschopných recesistickou celnicí - pánové, děkujeme! A na nové cyklostezce končí katastr zhruba v polovině.

66829

K oblíbenému vysílači však v rámci katastru města už nedojdete - hranice je asi 400 metrů před ním.

66830

Na polní cestě podél dálnice směrem na Starovičky končí katastr města asi 300 metrů před "tankem".

Nevíte-li si rady, kam až můžete dojít, doporučujeme katastrální mapu, kde lze využít i funkci měření vzdálenosti. Odkaz ZDE. 

66824

OKRES BŘECLAV

  • Cesty mezi okresy nejsou až na výjimky možné.
  • Pro cesty do zaměstnání mimo okres je potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty
  • Návštěvy příbuzných v rámci okresu s bydlištěm podle nařízení vlády nejsou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče
  • Nákupy jsou možné pouze v rámci okresu, a to v nezbytném počtu osob! Vláda zredukovala výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené zůstávají dál potraviny, lékárny, drogerie, optiky a výdejny zboží.

 

Mapa okresu Břeclav:

66825


odebírejte přes RSS