Kam o víkendu? Za cyklistickými zážitky Kola pro život, fandit místním sportovcům nebo do muzea

26. 4. 2018 · 2 minuty čtení · 3 fotografie
Téma Z města

Poslední dubnový víkend se v Hustopečích bude konat řada sportovních akcí, ale za kulturou můžete jít do muzea nebo na procházku na Křižák, kde se v neděli bude žehnat polím a novému kříži.  

Kolo pro život
Jarní závod seriálu Kolo pro život v Hustopečích již pevně zakotvil. Letošní druhý podnik seriálu Kola pro život slavnostně odstartuje tuto sobotu 28. dubna z Dukelského náměstí.
Pořadatelé spolu s organizátory a partnery akce připravili na 4. ročník závodu nové trasy, které cyklisty zavedou směrem na Velké Pavlovice, Němčičky a Brumovice. Tour bude vedena vinicemi a ovocnými sady, které jsou s Jižní Moravou v tomto období neoddělitelně spjaty. Oproti minulým třem letům se v letošním ročníku hustopečský závod vydá dál na východ.
Kromě závodních tras B a C bude nově naplánovaná také nezávodní trasa D pro pohodáře, kteří se chtějí na kole spíše kochat. V rámci této trasy proběhne také letošní první závod malých maratonců na kole.
Přijďte společně s pořadateli odstartovat závod!
Více informací na https://www.kolopro.cz/zavody/race-548-hustopece-agrotec-tour-skoda-auto.

27336

Hokejbalový turnaj
Místní hokejbalisté pořádají v sobotu 28. dubna turnaj. Začátek je naplánovaný na 9.00. Přijďte fandit na hřiště u stadionu. 

Poslední zápas Legaty v sezóně 
Pokud jste nestihli vidět házenkáře z Legaty v jejich zatím nejlepší formě, tak máte šanci v sobotu 28. dubna od 11 hodin ve sportovní hale. Čeká je poslední prvoligový zápas této sezóny.  

Výstava žákovských prací hustopečských škol
Městská galerie Hustopeče vás zve na výstavu prací žáků hustopečských škol, která je aktuální v domě U Synků. Potrvá do 29. dubna a o víkendu ji můžete navštívit v neděli od 14.30 do 17.30 hodin.

27335

Nová stálá expozice v muzeu
Městské muzeum Hustopeče má za sebou jeden z vrcholů tohoto roku. V pondělí 16. dubna, 73 let po osvobození města Rudou armádou, otevřelo novou stálou expozici věnovanou tomuto tématu - Osvobození 1945. O víkendu se na ni můžete zajít podívat v neděli od 14.30 do 17.30 hodin.

Pobožnost žehnání polí a žehnání nového kříže
V neděli se na Křížovém kopci bude konat žehnání polí a žehnání nového Kříže. Přijďte se podívat na zbrusu nové zázemí, které zde vzniklo.

27337

Krytý bazén
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 19.00 hodin, aktuální informace najdete na www.spozam.cz.

-jam- -ves-

odebírejte přes RSS