Kam o víkendu? Na den otevřených dveří Agrotecu nebo oslavit Den matek na představení ZUŠ

10. 5. 2018 · 2 minuty čtení · 3 fotografie

Před námi je druhý květnový víkend. Můžete ho využít k procházce do sídla společnosti Agrotec, které otevírá dveře návštěvníkům, k procházce na Křížový vrch nebo k tůním. A nezapomeňte, že v neděli je Den matek.

Buď fit s Agrotecem
Firma Agrotec pořádá v sobotu 12. května den otevřených dveří. Připravena bude autogramiáda s pětinásobným mistrem České republiky v rally Janem Kopeckým, zhlédnout můžete adrenalinovou show na motocyklech či si poslechnout koncert dívčí rockové kapely The Apples. Nebude chybět občerstvení a jízdy traktory. Akce začíná v 10.00 hodin dopoledne a končí ve 14.00 hodin.
Více informací naleznete zde.

27783

Taneční koncert ZUŠ Hustopeče ke Dni matek
Tradičně koncert žáků tanečního oddělení Základní umělecké školy v Hustopečích se uskuteční v neděli 13. května od 17.00 hodin v sále Společenského domu Hustopeče. Jde o výsledek celoroční snahy všech ročníků, které pilně pracovaly, aby mohly k příležitosti Dne matek ukázat, co všechno se naučily. Těšit se můžete na choreografie v pomalém, ale i rychlém tempu, skupinové i sólové tance. Mimo jiné uvidíte tanec nejstarších žákyň s názvem Vystup z řady, který letos v březnu postoupil do krajského kola taneční soutěže a získal ocenění za pohybovou kompozici. Bude to zkrátka všehochuť, která vás vtáhne a nepustí.
Maminky se můžou těšit na drobné překvapení.

 

27791

Výstava v městském muzeu a galerii
V neděli 6. května zahájil malíř Vítězslav Ruber v Městském muzeu a galerii Hustopeče svou třetí výstavu. Tento židlochovický rodák zaplnil galerii abstraktními obrazy různých formátů, barev a atmosféry. Navštivte městské muzeum a galerii v neděli od 14.00 do 17.00 hodin. Výstava potrvá do 27. května 2018.

 

27782

Procházka na Křížový vrch nebo k tůním
Prostor za lesoparkem na Křížovém vrchu v Hustopečích se rozrostl o relaxační zónu, kterou o nadcházejícím slunečném víkendu můžete navštívit s celou rodinou. Děti mohou využít hřiště s několika dřevěnými balančními prvky, bludištěm, gabionovými lavičkami s dřevěnými sedáky a velkou hmatovou stezku ve tvaru šneka.

Tůně v nivě říčky Štinkovky v okolí hustopečských rybníků vznikly na podzim roku 2014.
Na čtyřech lokalitách bylo vyhloubeno celkem osm tůní. Pokud se k tůním vypravíte, uvidíte i oba hustopečské rybníky - Přední a Zadní. K rybníkům se dostanete po červené turistické značce, která je v tomto úseku shodná s Mandloňovovou stezkou. Tůně jsou od náměstí vzdáleny 2,5 km až 3,5 km. Najdete zde informační tabule, ze kterých se dozvíte další zajímavé informace o fauně mokřadů, i posezení k odpočinku.

Krytý bazén
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v neděli od 14.00 do 19.00 hodin, aktuální informace najdete na www.spozam.cz.

-jam- -ves-

 

odebírejte přes RSS