Kam o víkendu? Na Mandlobraní s vínem!

19. 8. 2021 · 2 minuty čtení · 8 fotografí


Mandlobraní s vínem

Již dvě jara se museli zrušit tradiční Slavnosti mandloní a vína. Proto jsme se rozhodli je nahradit alespoň srpnovým Mandlobraním s vínem. V pátek 20. srpna se můžete těšit na otevřené sklepy v obou vinařských uličkách v Hustopečích – Vinařské a Na Hradbách. V sobotu 21. srpna bude program skutečně nabitý! Na Dukelském náměstí vás čeká kuchařská show Honzy Vorla, vystoupení cimbálové muziky Antonína Stehlíka (kteří se v odpoledních hodinách přemístí na nádvoří domu U Synků), koncerty kapel Z Horní Dolní a dál na jih, Ukulele orchestra jako Brna, La Bande a BUTY.

Na náměstí proběhne také soutěž jedlíků, děti se mohou povozit na dřevěných kolotočích, vyrobí si vlastní button či si mohou nechat pomalovat obličej… Nejen pro děti pak bude připraven jarmark zaměřený na mandlové produkty, u vybraných restaurací můžete ochutnat mandlové menu a zapít jej mandlovým pivem. A co se bude dít v samotných mandlových sadech? Můžete se těšit na mandlové občerstvení, rozhlednu a fotorám. Pro návštěvníky bude připraveno záchytné parkoviště, ze kterého bude jezdit na nádraží kyvadlová doprava. V době konání akce dojde k omezení provozu na náměstí a v okolních ulicích a na komunikaci vedoucí směrem k rybníkům a také ve vinařských uličkách. Cena vstupenky je 200,- Kč (studenti a důchodci 150,- Kč).

73277

Výstava v muzeu

Gotická freska Smrt Panny Marie a její transfer ze zničeného kostela v Hustopečích – tak zní název nové výstavy malíře a restaurátora Františka Sysla v Městském muzeu a galerii. Výstava bude k vidění od 1. srpna do 31. října. Aktuální otevírací doba muzea je pondělí–pátek 09.00–16.30, sobota–neděle 13.00–17.00.

73265

Letní otevřené sklepy

V rámci Mandlobraní budou otevřeny sklepy místních vinařů v obou vinařských uličkách. V pátek 20. srpna od 18 hodin, v sobotu 21. srpna od 14 hodin.

Neděle 22. srpna (od 18 do 21 hodin)

Vinný sklep U Hrabalů /ulice Na Hradbách/

Vinařství Harmáčkovi /ulice Kpt. Jaroše/

Celý program Letních otevřených sklepů ke stažení zde.

73257

Kino

O víkendu nezapomeňte navštívit také znovuotevřené kino. Avšak připomínáme aktuální nařízení, ty naleznete zde.

Pátek 20. srpna

20.00             Muž se zaječíma ušima - komedie

73451

Sobota 21. srpna

15.00               Tlapková patrola ve filmu – animovaný

20.00               Prvok, Šampón, Tečka a Karel – komedie 

73454

73266

Neděle 22. srpna

18.00 Spící město - dobrodružný

73453

Komentované prohlídky

Jednou z avizovaných novinek Turistického informačního centra Hustopeče na letošní letní sezónu jsou komentované prohlídky města.

Těšit se můžete rovnou na dvě – do kostela sv. Václava a sv. Anežky České se zastávkou na náměstí a na druhou do kaple sv. Rocha na Křížový vrch. Na prohlídky s průvodcem se můžete vypravit v sobotu v 10.00 hod. do kostela a v neděli v 11.00 hod. do kaple sv. Rocha.

Vstupenky zakoupíte na Turistickém informačním centru nebo online na www.kinohustopece.cz.

Cena je 50 Kč, děti do 12 let jsou zdarma a maximální počet skupiny je 15 osob. Prohlídky se konají za každého počasí a určitě se při nich dozvíte spoustu zajímavých informací!

73262

-mar-


 

 

odebírejte přes RSS