Kam o víkendu? Na mladá vína a křupavou husu

9. 11. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Víkend nabízí zábavu hlavně pro milovníky mladých vín a dobrého jídla. Na své si ale přijdou i děti. Mohou se jít před zimou rozloučit s broučky.

Uspávání broučků  
Centrum volného času Pavučina pořádá v pátek 10. listopadu lampionový průvod s uspáváním broučků. Sraz je v 16.30 hodin na náměstí a děti s lampiony doprovodí broučky do hajan. Poté si mohou opéct špekáček. Lampióny a špekáčky s sebou.   

Oslava svatomartinských vín a husí
Stará vinařská tradice říká, že mladým vínem se může poprvé ťuknout až na svátek svatého Martina, navíc se na uctění památky tohoto světce zabíjí husa. Pokud Vás v sobotu 11. listopadu vzbudí vůně pečené husy a cinkání skleniček neváhejte přijít na Dukelské náměstí. Od 10.00 hodin pro Vás bude opět připravena ochutnávka mladých vín a pečené svatomartinské husy za doprovodu cimbálové muziky a v 11.11 hodin za zvuku slavnostních fanfár přijede sv. Martina na bílém koni s družinou. Společně s ním pak můžete pozvednout své sklenky a poprvé si mladým vínem přiťuknout.
Vstupné činí 180 Kč a zahrnuje skleničku, katalog a 10 degustačních vzorků. Ve stanu na Dukelském náměstí na vás bude čekat šest schválených odrůd svatomartinského (Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké) ve více než 1500 lahvích.   

21766

Výstava v městském muzeu a galerii
Výstavu Výtvarné skupiny Alfons můžete navštívit v městském muzeu a galerii. Výstava potrvá do 19. listopadu. Otevřeno je v neděli od 14.30 do 17.30 hodin.   

21767

Krytý bazén 
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 18.00 hodin. Aktuální informace na www.spozam.cz.

-jam-

odebírejte přes RSS