Kam o víkendu? Na poslední představení divadelního festivalu

22. 7. 2016 · 2 minuty čtení · 3 fotografie

 Začíná víkend 22. a 23. července 2016. V Hustopečích můžete jít okoštovat víno některého z místních vinařů přímo do jeho vinného sklepa a nenechte si ujít ani zakončení Letního divadelního festivalu Pod širým nebem.

Divadelní festival uzavřou Zawadská s Kožinovou

V pátek 22. července 2016 uzavře 6. ročník divadelního festivalu hra Přestupní stanice, účinkovat v ní budou Valérie Zawadská a Lucie Kožinová. Vstupenky k dostání v Turistickém informačním centru v domě U Synků, přes síť Ticketstream a SMSticket nebo přímo na místě před představením. Cena vstupného činí 350,- Kč. V ceně vstupenky je sklenička vína.

Po představení bude hrát CM Lašár a v průběhu celého večera proběhne ochutnávka vín Vinařství Jurák a syn.

6556

Otevřené sklepy

Na všechny milovníky vína čekají po celou dobu letních prázdnin otevřené sklepy, letos již 7. ročník.

Užijte si léto se skleničkou dobrého vína v ruce. Projděte si sklepy hustopečských vinařů. Otevřené jsou po celý červenec a srpen ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Každý den od 1. července až do 31. srpna od 18 do 21 hodin budou otevřeny vždy dva sklepy.

V pátek 22. července budou mít otevřeny sklepy Vinařství Turhandl a U Konečných.

V sobotu 23. července otevře sklep U Hrabalů a U Stehlíků.

V neděli 24. července můžete navštívit sklep U Ivičičů a U Fridrichů.

Podrobnosti v Turistickém informačním centru Hustopeče.

6557

6558


Výstava v městském muzeu a galerii

Městské muzeum a galerie Hustopeče zve na výstavu mapující dílo hustopečského rodáka Jana Obšila s názvem Návrat domů. K vidění jsou na ní autoportréty, rodinné portréty, církevní malba i scénografická tvorba. Výstava v domě U Synků potrvá do 28. srpna 2016. Otevřeno je v sobotu a v neděli od 13.00 do 17.00 hodin.

Koupaliště hlásí otevřeno

Koupaliště bude mít o víkendu otevřeno. V pátek a v sobotu od 9.00 do 21.00 hodin, v neděli od 9.00 do 20.00 hodin. Bližší informace na www.spozam.cz.

TIC Hustopeče má otevřeno sedm dní v týdnu

O víkendu má otevřeno i Turistické informační centrum Hustopeče v domě U Synků. A to od 8.00 do 18.00 hodin. Referentky TIC poradí, kam vyrazit na výlet, nebo si v infocentru můžete koupit vstupenky v předprodeji na Burčákové slavnosti.

Stálá vinařská expozice

Stálá vinařská expozice má otevřeno od pondělí do neděle od 8.30 do 16.00 hodin. Navštívit můžete sklepní prostory domu U Synků s menším výkladem a zakoupit si zde také víno hustopečských vinařů nebo vína, která byla ohodnocena hustopečskou pečetí.

-jam-, -jal-

 

 

odebírejte přes RSS