Kam o víkendu? Na přehlídku vín nebo oslavit Den Země

19. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie

Předposlední dubnový víkend nabízí zážitky milovníkům dobrého vína, kultury i zábavných volnočasových aktivit. 

Soutěžní přehlídka vín O hustopečskou pečeť
Soutěžní přehlídka vín O Hustopečskou pečeť proběhne tuto sobotu již počtrnácté v Hustopečích v Hotelu Amande.
Představí se zde vína tradičních odrůd pro hustopečský region z vinic České republiky. Návštěvníci budou mít mimořádnou možnost ochutnat nejlepší Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Tramín, André, Modrý Portugal, Frankovka nebo Svatovavřinecké posledních čtyř ročníků.
Vína ohodnocená certifikovanými degustátory byla dekorována Hustopečskou pečetí, jež byla odedávna symbolem hustopečského vinařství a do povýšení Hustopečí na město, císařem Maxmiliánem II., byla považována za znak tehdejšího městečka.
Vystoupí Varmužova cimbálová muzika. Začátek je ve 14.00 hodin a vstupné činí 200,- Kč (v ceně katalog, sklenička a neomezená degustace vín).

27013

Výstava žákovských prací hustopečských škol
Městská galerie Hustopeče vás zve na výstavu prací žáků hustopečských škol, která je aktuální v domě U Synků. Potrvá do 29. dubna a o víkendu ji můžete navštívit v neděli od 14.30 do 17.30 hodin.
Nová stálá expozice v muzeu
Městské muzeum Hustopeče má za sebou jeden z vrcholů tohoto roku. V pondělí 16. dubna, 73 let po osvobození města Rudou armádou, otevřelo novou stálou expozici věnovanou tomuto tématu - Osvobození 1945. O víkendu se na ni můžete zajít podívat v neděli od 14.30 do 17.30 hodin.

27014

Den země
Přijďte oslavit Den Země na M-klub v neděli 22. dubna od 15:00 hodin. Připraveny budou soutěže, hry, táborák a mnohé další. Přijďte si užít pohodovou neděli v příjemné atmosféře.

27015

Krytý bazén   
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 19.00 hodin, aktuální informace najdete na www.spozam.cz.

-jam-


odebírejte přes RSS