Kam o víkendu? Na punče, jarmark a zazpívat si pod vánoční strom

29. 11. 2018 · 2 minuty čtení · 4 fotografie

První prosincový víkend přinese adventní koncerty, soutěž týmů o nejlepší punč a také rozsvěcení vánočního stromu na náměstí.

Vánoční muzejní bazar
Bazar pořádá Muzejní spolek. Koná se v domě U Synků v pátek 30. listopadu od 13.00 do 16.00 hodin a v sobotu 1. prosince od 10.00 do 16.00 hodin. Přijďte si vybrat  dárky pod stromeček.

35961

Adventní punčování
V sobotu 1. prosince se na Dukelském náměstí strhne bitva o nejlepší punč, která vyvrcholí rozsvěcením vánočního stromu. Od 13.00 hodin začíná program vystoupením country kapely Sedlo a pokračuje zábavou pro děti a vystoupením dětských souborů. Mimo to se můžete těšit na punče těchto týmů: Vikingský punč, punč z Ledového království, punč sedláků z Valkýry, punč Hustopečské chasy, punč z Turhandlí a Zdravý punč. Připraveny budou v  alkoholické i nealkoholické verzi. Svým ochutnáváním a hlavně hlasováním rozhodnete bitvu o nej...punč.  Kromě punčových stánků na vás bude na náměstí čekat i řemeslný jarmark a ve spodním traktu domu U Synků pořádá Muzejní spolek Vánoční muzejní bazar. Pro děti budou připraveny vánoční dílničky v sále pod kostelem sv. Václava, jízda na ponících nebo krmení zvířátek. V době od 13.00 do 16.00 se nabízí příležitost prohlédnout si interiéry kostela  sv. Václava. V 17.00 hodin se za přítomnosti živého betléma rozzáří hustopečský vánoční strom. 

35957

Vernisáž v městském muzeu a galerii  
Městské muzeum a galerie Hustopeče vás srdečně zve na výstavu fotografií členů fotoklubu Hustopeče. Vernisáž se uskuteční v sobotu 1. prosince v 16.00 hodin v galerii domu U Synků, Dukelské nám. 23, Hustopeče. Vystavující: Simona Škamradová, Jana Korciánová, Lucie Šaňáková, Veronika Mikulíková,Martina Sýkorová, Zdeňka Damborská, Petr Urbánek, Zdeněk Rybář, Miloš Karas, Zuzana Škamradová, Jiří Fiala a Zdeněk Bažant. Výstava bude ke zhlédnutí do 28. prosince.

35959

Přijďte fandit mladým fotbalistům
V neděli 2. prosince ovládnou Městskou sportovní halu Hustopeče fotbalisté v kategoriích mladší (9.00 hodin) a starší žáci (14.00). 

Dva adventní koncerty
 Advent je doba radostného očekávání Vánoc. Zpříjemněte si ji třeba návštěvou koncertu. V Hustopečích jsme pro vás připravili na každou adventní neděli jeden. Úvodní koncert v kostele svatého Václava bude patřit chrámové schole z Bořetic. Vystupují pod názvem Deo Gratias, mají vlastní autorské písně a vydali už dvě CD. Začátek koncertu je v 18.00 hodin. Zvýhodněné vstupné můžete zakoupit do pátku v Turistickém informačním centru a poté také na místě.

35960

Adventní koncert ZUŠ Hustopeče. Na koncertě účinkují žáci i učitelé školy. Koná se v neděli 2. prosince v 16.00 hodin v Evangelickém kostele. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na charitativní účely.

-jam-

odebírejte přes RSS