Kam o víkendu? Na rockovou zábavu nebo Hustopečské skákání

2. 2. 2017 · 2 minuty čtení · 4 fotografie

První únorový víkend je za dveřmi a s ním přichází také tipy, co podniknout. Tento víkend bude především ve znamení halového výškařského mítinku Hustopečské skákání. Navštívit můžete také rockovou zábavu, masopust nebo novou výstavu v městském muzeu a galerii.    

Rock please, vol. 2    

Pokud holdujete tvrdší muzice, určitě Vás potěší, že v pátek 3. února se ve společenském domě koná rocková zábava Rock, please vol. 2. Hrají hardrocková skupina La Bande z Brna a rocková skupina Pool Litters z Hustopečí. Start se v 20.00 hodin a vstupné činí 100,- Kč.     

Hustopečské skákání     

Už osmnáctou kapitolu napíše již tento víkend nejkvalitnější halový výškařský mítink v České republice Hustopečské skákání Agrotec 2017. Bojovat budou nejlepší světoví skokané v závodě, který má rovněž uctít památku naší olympijské vítězky Mileny Rezkové - Hübnerové. Po roce se do Hustopečí vrací Brit Chris Baker, který po loňském druhém místě v Hustopečích dokázal vystoupit na bronzový stupínek na Mistrovství Evropy a získat osmé místo na halovém MS. Start ve svých oblíbených Hustopečích potvrdil také Jaroslav Bába, který zde má svůj početný fanclub.     

V sobotu 4. února nejprve proběhnou závody dorostu, juniorů a B-kategorie, které také nabídnou zajímavou podívanou. Od 17.00 hodin se poté můžete těšit na hlavní soutěž žen, od 19.00 hodin na hlavní soutěž mužů. Místem konání je Městská sportovní hala v Hustopečích.     

Začátek v 9.00 hodin. Vstupné 80,- Kč, zlevněné 50,- Kč.    

Více informací na www.hustopecskeskakani.cz. Přijďte fandit!    

Hustopečský masopust     

Hustopečský masopust se uskuteční v sobotu 4. února 2017 od 10.00 hodin v ulici Na Hradbách. Na zahřátí pro vás bude připravena zabíjačková polévka a brzy po zahájení proběhne tradiční zabíjačka pod vedením zkušených řezníků. Jako každoročně budete mít možnost zabíjačkové speciality ochutnat i zakoupit. Těšit se můžete nejen na cimbálovou muziku a vystoupení Jožky Šmukaře, ale také na nejrůznější stánky s pochoutkami a rukodělnými výrobky. Před obědem proběhne vyhodnocení tomboly, ve které můžete získat zajímavé ceny. Výtěžek z dobrovolného vstupného, tomboly a prodeje skleniček bude věnován na dobročinné účely.    

Po obědě se otevřou sklepy na ulici Na Hradbách, ve kterých vám vinaři z „Turhandlí“ nabídnou k ochutnání svá vína.   

Výstava v městském muzeu a galerii    

Městské muzeum a galerie Hustopeče vás srdečně zve na novou výstavu obrazů a keramiky: Jiří Havlíček: Krajiny mého srdce. Slavnostní vernisáž se konala ve čtvrtek 2. února v 17.00 hodin v galerii domu U Synků. Výstava potrvá do 26. února 2017. V neděli je otevřeno od 14.30 do 17.30 hodin.    

Pojďte si zaplavat     

Můžete navštívit krytý bazén a zaplavat si. Bazén je otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 18.30 hodin. K dispozici je i malý bazén pro plavání s dětmi. Více informací na www.spozam.cz.     

 -jam- -ves-                

 

odebírejte přes RSS