Kam o víkendu? Na slavnosti mandloní a vína!

23. 3. 2017 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Čeká nás poslední březnový víkend a s ním přichází druhá největší hustopečská akce Slavnosti mandloní a vína, která nabídne bohatý program na náměstí, vycházku „Mandloňovou stezkou na rozhlednu“ obohacenou o stanoviště s úkoly, ochutnávku vín či mandlové menu v restauracích. Slavnosti doplní také velikonoční bazar v muzeu.    

Slavnosti mandloní a vína 
Přijďte v sobotu 25. března přivítat jaro do Hustopečí! Na Dukelském náměstí můžete navštívit velikonoční jarmark a připraven bude bohatý program. Rozhodně byste také měli vyrazit na procházku „Mandloňovou stezkou na rozhlednu, kde bude na trase připraveno pět stanovišť s úkoly pro děti i dospělé. Všechna stanoviště budou otevřena do 15.00 hodin.    
Procházka začíná na nádvoří renesančního domu U Synků. Za symbolické startovné 10 Kč dostanete pas, do kterého můžete po cestě sbírat razítka. U rozhledny, na posledním stanovišti, bude za vyplněný lístek připravena odměna. Na vycházku lze vyrazit kdykoliv od 9.00 do 13.00 hodin. Zájemci o historii a současnost mandloňových sadů si mohou v 10.40 na Dukelském náměstí poslechnout rozhovor se sadařem Rudolfem Poslušným.    
Nedílnou součástí události jsou mandlové speciality v místních restauracích a otevřené vinné sklepy. Pokrmy obohacené o mandle a jejich typickou chuť a aroma budete moci okusit v šesti restauracích.    
A kde můžete zapít chutné jídlo skleničkou vína? V ulici Na Hradbách, v okolí Dukelského náměstí a v ulici Havlíčkova za hřbitovem pro vás budou otevřené sklepy místních vinařů. Na nádvoří domu U Synků pak bude možné ochutnat vzorky čtyř vinařů z Hustopečí i okolí. Rozlévat se bude od 9.00 do 17.00 hodin. Otevřena bude i Stálá vinařská expozice města Hustopeče, kde můžete degustovat například Hustopečské městské víno.
Určitě si na památku nezapomeňte odvézt některý z mandlových suvenýrů, které nabízí Turistické informační centrum sídlící v renesančním domě U Synků, otevřeno od 8.00 do 17.00 hodin.    

Velikonoční muzejní bazar 
Městské muzeum a galerie Hustopeče a Muzejní spolek Hustopeče pořádají v pátek 24. března (od 9.00 do 17.00 hodin) a v sobotu 25. března (10.00 do 14.00 hodin) Velikonoční muzejní bazar s výstavou jarních aranžmá. K zakoupení zde budou umělecké předměty a starožitnosti, obrazy, vázy, porcelán a keramika, módní a oděvní doplňky a šperky, tradiční i méně tradiční řemeslné výrobky, drobné bytové doplňky, knihy a časopisy apod.       

Výstava v muzeu          
Máte poslední možnost navštívit výstavu akvarelů Danuše Vítkové-Klímové s názvem Kraj Věstonické venuše v Městském muzeuu a galerii Hustopeče. Výstava končí v neděli 26. března, kdy je muzeum otevřeno od 14.30 do 17.30 hodin.       

Přijďte fandit stolním tenistům 
V sobotu 25. března v 15.00 hodin hraje oddíl TJ Agrotec proti Havířovu C. V neděli 26. března hraje TJ Agrotec proti Ostravě B. 

Navštivte krytý bazén   
Bazén je otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 18.30 hodin. K dispozici je i malý bazén pro plavání s dětmi. Více informací na www.spozam.cz.     

 -jam- -ves-  

 

 

 

 

odebírejte přes RSS