Kam o víkendu? Na Slavnosti mandloní a vína!

22. 3. 2018 · 2 minuty čtení · 2 fotografie

Slavnosti mandloní a vína, které se budou konat tuto sobotu se ponesou v duchu skvělého jídla, nejlepšího vína a bohatého programu.

Stolní tenis
V pátek 23. března v 18.00 hodin se utká TJ Agrotec Hustopeče se Sokol Vracov B. V sobotu 24. března proběhne utkání TJ Agrotec Hustopeče se Sokol Lanžhot B v 10.00 hodin a v 15.00 hodin s DTJ Hradec Králové a poté v neděli 25. března se Sokol Hradec Králové v 10.00 hodin.

Slavnosti mandloní a vína
Největší jarní událost se bude konat v sobotu 24. března, tradičně na čtyřech hlavních místech: na Dukelském náměstí, v mandloňových sadech, v domě U Synků a ulici Na Hradbách.
Program na Dukelském náměstí bude mít v tomto roce úplně nový ráz zaměřený na gurmánské zážitky v podobě ochutnávek mandlových pokrmů. Na návštěvníky budou čekat kuchařské show, soutěž jedlíků, vystoupí děti z mateřských škol i folklórního souboru Krajcárek. Kulturní program doplní kapely Hrdza a Red Sock Orchestra.
V ulici Na Hradbách otevře své sklepy 13 místních vinařů. Pro návštěvníky budou mít připravený svůj program i občerstvení. Sedm dalších vinařů bude mít stánky na nádvoří domu U Synků, kde dobrou náladu podpoří cimbálová muzika.
V městské galerii v domě U Synků bude zdarma ke zhlédnutí výstava pedagoga a studentů ateliéru Design oděvu z univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, na které představí oděvy a šperky inspirované tradiční lidovou kulturou. Otevřeno bude také TIC v době od 08.00 – 17.00 hodin. Po cestě do sadů budete moci načerpat síly v Ovčím baru.
V mandloňových sadech bude připraveno drobné občerstvení a v těsné blízkosti naleznete také vinný bar.
V letošním roce bude vstup na Dukelské náměstí zpoplatněn. Na místě bude stát 100 korun, v předprodeji 80 korun. Děti do patnácti let mají vstup zdarma, senioři a studenti mají vstupné za 50 korun. Předprodej vstupenek probíhá v TIC Hustopeče a přes sítě Ticketstream a SMSticket.
Novinkou jsou také webové stránky akce www.slavnosti-mandloni.cz, kde naleznete veškeré informace o připravovaném programu, otevřených sklepech, restauracích či o vycházkách do mandloňových sadů.

26025

Výstava v městském muzeu a galerii
Pod povrchem ornamentu, tak zní název výstavy v městském muzeu a galerii. Výstava pedagoga a studentů ateliéru Design oděvu z univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představí oděvy a šperky inspirované tradiční lidovou kulturou. Muzeum můžete navštívit v sobotu 24. března od 10.00 do 16.00 hodin. 

26026

Turnaj mladých futsalistů
V sobotu 24. března se v městské sportovní hale koná 13.00 do 17.00 hodin koná turnaj mladých futsalistů.

Turnaj v minivolejbalu
V neděli 25. března se od 9.00 do 15.00 hodin koná turnaj Jihomoravského minivolejbalu pro kategorie 1. až 4. tříd. Přijďte dětem fandit do městské sportovní haly.

Krytý bazén 
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 19.00 hodin, aktuální informace na www.spozam.cz. 

-jam-

odebírejte přes RSS