Kam o víkendu? Na Šmardovo sousedské divadlo nebo bruslit

2. 11. 2017 · 2 minuty čtení

Tradiční nesoutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů Šmardovo sousedské divadlo startuje již tento čtvrtek a až do neděle můžete každý den navštívit jedno z přichystaných divadelních představení. Stejně tak tento víkend začínají i zájezdy na zimní stadion s Pavučinou.   

Šmardovo sousedské divadlo
Čtvrtek 2. listopadu

Ve čtvrtek 2. listopadu zahájí divadelní maraton domácí divadelní soubor FOOR Hustopeče s představením Jeppe z Vršku. Komedie pochází z 18. století a napsal ji dánský dramatik Ludvig Holberg. Hra vtipně glosuje jeden životní zážitek líného dobráka Jeppeho, který se opije a urození páni promění jeho život v krutý žert. Divadelní soubor FOOR funguje pod vedením zkušeného divadelníka a režiséra Jiřího Merlíčka již mnoho let. Pátek 3. listopadu
V pátek 3. listopadu se představí Divadelní soubor bratří Mrštíků z Boleradic, který zahájil již neuvěřitelnou 120 sezónu. K tomuto významného výročí si divadelníci připravili hru Kříž u potoka, která je podle písemných zmínek první hrou, která se v Boleradicích hrála. Příběh vypráví o snaze zlomit rodinnou kletbu, dospívání a hranicích sebeobětování.
Sobota 4. listopadu
V sobotu 4. listopadu se můžete těšit na představení Maryša Divadla 6. května z Holešova. Děj hry Maryša určitě není potřeba představovat, patří k vrcholům tvorby bratří Aloise a Vilémů Mrštíkových z Divák. Dramatické téma neustále přitahuje a jeho inscenace jsou často pozoruhodné.
Neděle 5. listopadu
A v neděli 5. listopadu si na své přijdou děti, pro které si divadelní soubor Bezkamen Uherčice připravil pohádku Čáry báby Cotkytle.  
Představení začínají v 19.30 hodin, pohádka pro děti v 16.00 hodin. Vstupné činí 100 Kč pro dospělé a 80 Kč pro studenty a důchodce, vstupné na pohádku 50 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v TIC Hustopeče nebo na místě.   

Bruslení s Pavučinou
Centrum volného času každoročně pořádá zájezdy na zimní stadion do Břeclavi. Poprvé si můžete s Pavučinou zabruslit v neděli 5. listopadu, odjezd z autobusového nádraží ve 13.45 hodin a ledová plocha je zamluvena vždy od 14.30 do 15.30 hodin. Poplatek za dopravu a využití ledu je 50 Kč za osobu.   

Výstava v městském muzeu a galerii
Výstavu Výtvarné skupiny Alfons můžete navštívit v městském muzeu a galerii. Výstava potrvá do 19. listopadu. Otevřeno v neděli od 14.30 do 17.30 hodin. 

Krytý bazén
Krytý bazén bude pro veřejnost otevřen v sobotu i v neděli od 14.00 do 18.00 hodin. Aktuální informace na www.spozam.cz.

-jam-, -ves-

odebírejte přes RSS