Kam o víkendu? Pod máju na krojované hody

13. 8. 2020 · 1 minuta čtení · 3 fotografie

Krojované hody
Při příležitosti svátku sv. Rocha se v Hustopečích opět po roce konají krojované hody. V pátek v 17 hodin se můžete těšit na stavění máje, od 18 hodin zahraje cimbálová muzika Lašár.

Sobotní program začne v 17 hodin povolením hodů paní starostkou u společenského domu, v 18 hodin vyrazí krojovaný průvod napříč městem. Ve 20 hodin začne zábava pod májou s dechovou hudbou Sokolka.

Nedělní den zahájí v 11 hodin hodová mše svatá v kapli sv. Rocha na Křížovém kopci. V půl druhé se celá chasa sejde na křižovatce ulic Nová a Školní, odkud vyrazí krojovaný průvod městem. V 15 hodin začne opět zábava pod májou s dechovou hudbou Svatobořáci.

59945

Letní otevřené sklepy
Letní otevřené sklepy v Hustopečích jsou oblíbeným prázdninovým festivalem vyhledávaným milovníky vína. Do akce se každý den zapojí dva sklepy. Vinaři je otevřou vždy v 18.00 a zavřou nejdříve v 21.00 hodin. Pro skupiny (více než 20 osob) je nutná telefonická domluva. Užijte si léto v Hustopečích se sklenkou dobrého vína!

59938

Pátek 14. srpna

U Stehlíků – ulice Vinařská
Vinařství u Harmáčků – ulice Kpt. Jaroše

Sobota 15. srpna

U Ivičičů/Altenberk – ulice na Hradbách
U Kunců – ulice Vinařská

Neděle 16. srpna

U Košuličů –  ulice Na Hradbách
U Konečných – ulice Vinařská

Rozpis na celé léto naleznete zde.

Výstava v muzeu
Od 12. července do 30. srpna si můžete v Městském muzeu a galerii prohlédnout výstavu Radka Petříčka s názvem Cesta k obrazu. Otevřeny jsou i další stále expozice, a to: expozice Osvobození 1945, Hustopečské trhy a Dějiny města Hustopeče. O víkendu můžete muzeum navštívit v pátek od 9 do 16.30 a v sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

59942

-mar-

 

 

 

 

odebírejte přes RSS