Kam o víkendu? Slavit slunovrat s vínem, na kole projet kraj André nebo si letně zanotovat

21. 6. 2018 · 3 minuty čtení · 5 fotografí

Tento víkend je nabitý akcemi. Nabídne druhý ročník Hustopečského slunovratu, každoroční cykloputování Krajem André či přehlídku folklórních souborů, cimbálovou muziku a vínu na Letním notování. Zahájen bude též festival letních otevřených sklepů.

Hustopečský slunovrat s vínem
Druhý ročník Hustopečského slunovratu s vínem se koná již tento pátek 22. června od 17.00 hodin.
Sklepy otevře 16 hustopečských vinařů. Vinaři samotní se vám představí během svého přátelského klání. Vytvoří dva týmy a budou hájit čest své vinařské ulice. Ta, která nejlépe uspěje v disciplínách šitých vinařům na míru, získá putovní cenu a bude se jí moci pyšnit celý rok. Nebude chybět ani rituál společného zapálení věnce a prosby za povedenou úrodu.
Procházku mezi otevřenými sklepy doplní devět zastavení. Bude na vás, zda se zapojíte do rituálů slunovratu, pokud zkusíte alespoň pět z nich, tak na vás čeká hodnotná odměna. Připraveno je 500 cen, od lahví vína po vstupenky na kulturní a vinařské události města.
Od 19.00 hodin se o hudební doprovod v ulici Vinařská postará místní oblíbená kapela Pool Litters a ulici Na Hradbách rozezpívá harmonikářka Tereza Škrháková.
Vstupenku pořídíte za 200 korun a zahrnuje skleničku, katalog, vzorek vína v každém z otevřených sklepů, svatojánské víno na uvítanou a špekáček k opékání.

29662

Krajem André
V sobotu v devět hodin dopoledne odstartuje z Hustopečí cyklistické putování Krajem André. Trasa dále vede přes Starovičky, Velké Pavlovice, Vrbici, Kobylí, Bořetice, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov. Připraven bude doprovodný program v obcích, které jsou umístěny na trase. V Hustopečích je možnost navštívit Stálou vinařskou expozici v domě U Synků, kde bude také umístěno razítkovací místo. Startovné ve výši 100 korun zahrnuje skleničku s taštičkou na krk, ochutnávku vína a razítkovací průkaz s přehlednou nabídkou programu v jednotlivých obcích. Nasbíraná razítka, která je možné získat na každém stanovišti, postupují do soutěže o hodnotné ceny.

29664

Letní notování
Odpoledne plné folklóru, cimbálové muziky a vína slibuje Letní notování, které se koná v sobotu 23. června. Vystoupí soubory z Habovky, Hustopečí, Šakvic a Dubňan. Od 16.00 hodin zahraje cimbálová muzika Eliška, vstupné je zdarma.

29663

Letní otevřené sklepy
Na všechny milovníky vína čeká po celou dobu letních prázdnin již 9. ročník otevřených sklepů. Užijte si léto se skleničkou dobrého vína v ruce a projděte si sklepy hustopečských vinařů.
Otevřené jsou po celý červenec a srpen a první víkend v září ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Každý den budou otevřeny vždy dva sklepy od 18.00 do 21.00 hodin (dle dohody i déle). U skupin (více jak 20 osob) je nutná telefonická domluva.
Sobota 23.6.
Sklep č. 8 U Košuličů /ulice Na Hradbách, tel. 775 651 555/
Sklep č. 12 První vinařská /ulice Herbenova, tel. 602 175 646/

Neděle 24.6.
Sklep č. 6 U Radů /ulice Na Hradbách, tel. 608 433 199/
Sklep č. 13 U Harmáčků /ulice Kpt. Jaroše, tel. 776 650 057/

Připravujeme pro vás aplikaci, která vás bude o otevřených sklepech informovat. Sledujte webové stránky města.

29665

Plastiky a poezie v galerii
V městském muzeu a galerii máte poslední možnost zhlédnout výstavu bronzových soch Pavla a Marie Hřebíčkových doplněnou básněmi. Název výstavy zní: Sochy vás chtějí vidět a číst básně. Přijďte se přesvědčit, zda je to pravda. Navštivte městské muzeum a galerii v neděli od 14.00 do 17.00 hodin.

29666

Letní koupaliště
Letní koupaliště bude otevřeno v pátek od 14.00 do 20.00 hodin a poté celý víkend mezi 10.00–20.00 hodinou. Otevírací doba se každý den aktualizuje, proto sledujte webové stránky www.spozam.cz nebo FB.

-jam-

 

odebírejte přes RSS