Kapela Srdce ze Šakvic potěšila srdce z Hustopečí

14. 12. 2021 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Třetí adventní koncert v Hustopečích patřil v neděli 12. prosince přespolním. Z nedalekých Šakvic přijela a zazpívala v kostele sv. Václava kapela Srdce. 


„Naše skupina funguje více než 25 let. Vznikla, když jsme byli všichni mladí. Postupně jsme se rozrůstali a dnes máme asi třináct členů,“ popisuje vznik kapely zpěvačka Eliška Brúčková. 

Jádrem kapely je právě rodina Brúčkových ze Šakvic v čele s tatínkem Miroslavem, který je i ředitelem hustopečské Základní umělecké školy. Kromě své ženy zapojil ve skupině i všechny své tři děti. Své první sólo si tak v Hustopečích zazpívala i nejmladší Anička. „Je to náročné, protože když se zkouší, tak je potřeba mnoho chův, případně děti máme ve zkušebně v postýlce. A když trošku povyrostou, tak se z nich stanou malá srdíčka a zpívají s námi i na veřejnosti,“ neskrývala hrdost Brúčková. 

Ačkoliv kapela Srdce zpívá především v domácích Šakvicích, nevyhýbá se ani výjezdům do širokého okolí, obzvláště ve vánočním období. „Naším pravidelným koncertem byl odjakživa koncert 25. prosince v Šakvicích. Ten je každý rok neměnný. Kromě toho si vyjedeme i do okolí kolem těch vánočních svátků. Zpíváme ale i během roku, dělali jsme nějaké výchovné koncerty, zpíváme na svatbách, křtinách a podobně,“ vypočítává aktivity Brúčková.

Během večera zaznělo několik dojímavých i radostných skladeb, které posluchači odměňovali bouřlivým potleskem. A kdo koncert promeškal, nemusí zoufat, písně je možné poslouchat i na internetu. Dohledat si je můžete na Youtube, Spotify či na jejich facebookových a webových stránkách kapely. -nov-

odebírejte přes RSS