Kaufland v Hustopečích roste závratnou rychlostí

22. 11. 2022 · 3 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

V pravdě symbolické poklepání základního kamene nového obchodního domu Kaufland se konalo v úterý 21. listopadu přímo na staveništi, kde se již několik týdnů pilně pracuje.  Investice za bezmála 400 milionů korun v těsné blízkosti již hotové logistické haly bude hotová na podzim příštího roku.


Takřka před očima rostou v průmyslové zóně ve směru na Starovice nové haly budoucího obchodního domu a retailového parku s desítkou menších obchůdků. „Firma IMOS nám staví všechno souběžně, takže budeme otevírat celý areál najednou. Kaufland bude mít rozlohu 3 500 metrů čtverečních, retailový park dalších 2 500 metrů. V porovnání se supermarkety, které již v Hustopečích jsou, se bude jednat o větší formát prodeje s novými druhy zboží. Nebude to sice žádný gigant, ve kterém byste strávili půl dne, ale je to koncipováno jako prodejna se vším pod jednou střechou od potravin po nonfoodové produkty. Samozřejmostí budou všechny moderní technologie od nákupu přes mobilní telefon, čtečky, čerstvé pulty, a podobně,“ představil nově vznikající areál Tomáš Dadej, vedoucí oblasti Expanze Kaufland Česká republika 

Součástí areálu bude parkoviště pro téměř 200 aut, přibudou chodníky, napojení na cyklostezku o a posílena bude i veřejná doprava. „Ve spolupráci s firmou Kordis už hledáme řešení budoucí autobusové zastávky, která tu logicky musí vzniknout, aby se sem lidé bez auta měli jak dostat. Pravděpodobně to bude vypadat tak, že tu budou zastavovat linky, které tudy projíždí ve směru na Velké Němčice,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová a dodala, že to vidí jako velký přínos i pro zaměstnance sousedních výrobních hal.

Nový areál nabídne necelou stovku pracovních míst nejen Hustopečským, ale i nejbližším obcím. Těší se především Obec Starovice, v jehož katastru centrum roste. „Málokdo ví, že tato investice se u nás ve Starovicích řeší už bezmála dvacet let, kdy jsme hledali možnosti, jak do Starovic přilákat nějaké investory. Přestože tu stojíme na orné půdě, tak jsou to pozemky, které měly být a jsou pro investory zajímavé pro svoji blízkost ke sjezdu na dálnici. Původně jsme tu chtěli výrobní haly, ale když se naskytla příležitost postavit tu nákupní centrum, tak nám to dávalo smysl, protože třeba já kdykoliv jedu do Hustopečí za nákupem, tak mám problém jednak najít místo k zaparkování a následně i urvat nějaký nákupní vozík. A tuto zkušenost má většina našich občanů a určitě i občanů dalších obcí,“ neskrýval radost z nového projektu starosta Starovic Antonín Kadlec.

Hustopečští nový supermarket převážně vítají, obávají se však zvýšené dopravní zátěže. Tyto obavy developer vylučuje. Stejně jako vedení města vylučuje námitky na zátěž čističky odpadních vod. „V územním plánu Starovic je napojení sítí na Hustopeče, nicméně my jsme si nepřáli, aby kanalizace tohoto nového areálu byla napojena na naši čističku, a bylo nám vyhověno. Takže každá z těchto staveb, které tu vyrostly a ještě vyrostou, si kanalizaci řeší odpadové vody samostatně. Mají tu vlastní čistírnu a následně čistá voda putuje na katastr Starovic do suchého poldru,“ vysvětlila starostka Potměšilová.

Už v červnu tak zákazníci budou moci sami zhodnotit nové prostory, které kromě moderní a energeticky úsporné haly slibují i velké množství zeleně v jejím nejbližším okolí. „Nebude to klasický Kaufland tak, jak jej znáte z let 2007-2010. Snažíme se prodejny inovovat každým rokem a tady v Hustopečích bude prodejny v podstatě atypická. Bude mít rohový vstup, prosklené stěny, bude hodně světlá. Celé to bude velmi čisté a moderní, určitě se máte na co těšit. Věřím, že se vám prodejna bude líbit,“ nalákal vedoucí expanze Tomáš Dadej. -nov-

odebírejte přes RSS