Kdy a jak se znovu rozjede kulturní kalendář?

22. 4. 2020 · 3 minuty čtení · 1 video

Opatření a nařízení vlády v nouzovém stavu se neustále mění a po prvních plánech na obnovení podnikatelských činností nebo výuky ve školách se čeká i na přesnější pokyny k pořádání kulturních akcí. Těch byla v Hustopečích zrušena celá řada, další se odkládají nebo přesouvají až na příští rok.


Prakticky okamžitě po vyhlášení nouzového stavu byla v Hustopečích zrušena největší jarní akce, Slavnosti mandloní a vína, které se intenzivně připravovaly několik týdnů. A zdaleka není jedinou. „Následovalo zrušení výstavy vín O Hustopečskou pečeť a dnes už víme, že se nepojede Krajem André ani Rally Hustopeče. Letošní program festivalu Concentus Moraviae se přesouvá stejně jako Slavnosti mandloní a vína na další rok. Jediný otazník z těch červnových akcí zatím stále visí nad Hustopečským slunovratem s vínem. Tam doufáme, že se nakonec uskuteční, byť v nějaké upravené nebo omezené formě,“ vypočítává seznam zrušených akcí vedoucí organizační složky Marketing a kultura města Hustopeče Jana Hrádková.

Všechno ale záleží na aktuálních nařízeních vlády. Momentálně by organizátoři museli zajistit, že se v ulicích města nepotká víc jak 50 návštěvníků. 

Stejná podmínka platí i pro promítání v kině, které naposledy vítalo diváky 8. března. „Zatím to vypadá a doufáme, že kino se nám podaří otevřít 8. června, tedy přesně po dvouměsíční pauze. Uvidíme, jaká budou omezení, ale i kdyby se povolilo promítání jen pro 50 diváků, tak promítat budeme. I když třeba ne hned každý den. Uvidíme, jaký bude zájem a doufáme, že ten zájem bude a my budeme moci promítat třeba několikrát po menších skupinkách. Záleží i na distributorech, jaké filmy budou k dispozici, protože se zrušila i spousta premiér filmů,“ odhaluje plány vedoucí kina Martina Ondrová.  

Peníze za lístky zakoupené na neuskutečněná promítání se budou vracet. Jinak to bude se vstupenkami na divadelní představení a koncerty. Ty se neruší, pouze odkládají. 

Peníze za vstupenky na filmové projekce, které nebyly odpromítány:

 • vstupenky zakoupené online budeme vracet automaticky všem zpět na účet, není třeba žádat
 • vstupenky zakoupené hotově na pokladně bude možné vracet po otevření TIC

 

Koncerty, divadelní a další představení:

 • zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní termín, pokud nebude náhradní termín vyhovovat, je možné vstupenky vrátit nejpozději 1 měsíc před náhradním termínem
 • o vrácení peněz za vstupenky koupené online je třeba požádat na email: kino@hustopece.cz,
 • vstupenky zakoupené hotově na pokladně bude možné vracet na TIC 

 

Náhradní termíny akcí:

 • NEREZ - koncert - 20.10. 2020
 • Zlatovláska - pohádka - 13.9. 2020
 • ZUB ZA ZUB - divadelní představení - zatím vyjednáváme
 • Vyšetřování ztráty třídní knihy - zatím není náhradní termín, bude se vracet vstupné
 • Laskonky - divadelní představení - 17.11. 2020
 • Zdeněk Izer "Na plný coole" - 1.12. 2020
 • Třetí prst na levé ruce- divadelní představení - 8.12. 2020
 • Concentus Moraviae - program letošního ročníku se přesouvá na příští rok

 

Téměř jistě se aktuálně počítá s divadelním festivalem Pod širým nebem i Letním kinem pod ořechem, kdy by se obě akce upravily tak, aby splňovaly všechna bezpečnostní opatření. 

Velkou neznámou však jsou Burčákové slavnosti, které by letos měly vypuknout první říjnový víkend. Kdy budou povoleny akce pro tisíce diváků totiž vláda sama ještě neví. 

Pracovnice Marketingu a kultury tak místo organizování kulturních akcí neustále ladí termíny a vrhly se i do neznámých vod. Vytvořily několik iniciativ pro nouzový stav, kterými jsou Hlídačka, V karanténě nudy méně nebo Rouška pointy. A do šití roušek se dámy i osobně zapojily. 

Co zůstává stále ve stejném režimu jsou Hustopečské listy a reportáže z aktuálního dění v rámci Hustopečského magazínu ať už online nebo v kabelové televizi.. 

„Hned, jak to bude možné, tak budeme akce pořádat podle aktuálních pokynů. Do kina máme na podzim pozvaných spoustu zajímavých hostů a těšíme se i na novinku, kterou je Novoroční koncert města, na který jsme pozvali Martina Chodůra. Doufáme, že se se všemi budeme moci zase začít pomalu setkávat a že všichni hustopečští nás podrží a na akce i do kina přijdou,“ doufá Jana Hrádková. -nov-, -slam-

odebírejte přes RSS