Když se spojí rozum a umění

7. 10. 2019 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

V městském muzeu a galerii byla v netradiční čas, ve čtvrtek 3. října odpoledne, zahájena výstava výtvarné skupiny Rozumění z Otrokovic.Její název má odkazovat ke spojení rozumu a umění. Jedná se o reciproční výstavu, na přelomu roku tucet členů hustopečské výtvarné skupiny Alfons vystavovalo v městské galerii v Otrokovicích. „Spolek Rozumění sdružuje na 22 členů, jsou to profesionálové i amatéři různého zaměření, keramici, grafici, malíři, řezbáři, dokonce i kovář je tam,“ vysvětlil jeden z členů spolku, Emil Sláma.

V expozici jsou tak kromě keramických i dřevěných reliéfů a plastik k vidění akvarely, knižní ilustrace, počítačové grafiky nebo třeba kaligrafické kompozice. Vystavená díla nejsou různorodá jen formou ale i tématem, umělci čerpali náměty v přírodě i bibli. „Já jsem přivezl tři obrazy minimalistického zaměření, už jsem se oprostil od prstíčků, nosánků, očiček a snažil jsem se udělat podstatu,“ popsal Sláma. Specifický způsob barevné a tvarové stylizace použil každý z vystavujících. Ženské figury tu najdete ztvárněné v rozličných mediích. Moderní technologií 3D tisku využil David Medek k vytvoření díla s názvem Krajka. Tisk, tentokrát ve své tradiční variantě, je základním tématem dalšího Medkova výtvoru.

„Nejde jenom o mechaniku tištění, ale spíš o filozofii. Každý tady na světě zanechává nějaký otisk, stopu, kterou tady zanese. Snažíme se, aby ta stopa byla dobrá, aby na nás všichni rádi vzpomínali,“ popsal Medek.

Stopy umělců z Otrokovic budou v galerii domu U Synků k vidění až do 27. října. Přijďte se inspirovat barvitou podzimní výstavou!

-kam-

 

odebírejte přes RSS