Kino ovládly loutky v černém světle

11. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Hustopečské kino má svůj program opravdu nabitý a nezapomíná ani na děti. Pro ty si na nedělní dopoledne pozvali loutkoherecký soubor Loudadlo spolupracující na pořadu pro děti Studio Kamarád. Soubor předvedl loutkovou revue „Na kouzelném paloučku“, kde děti a jejich rodiče mohli vidět velké loutky, prvky černého divadla a světelné efekty.

„Teď momentálně máme v repertoáru hry pro děti, ale většina z nás už hrála všechna možná divadla – i pro dospělé, jak s normálními loutkami, tak s černým divadlem – jsme i tanečníci a zpěváci,“ představuje čtyřčlenný soubor dobrých přátel jediná zástupkyně ženského pohlaví, Gabriela Píchová.

Po celou dobu vystoupení, kdy se na jevišti objevovalo chodící Slunce i Měsíc, tančící slunečnice nebo žabáci fotbalisti, se děti svými odpověďmi zapojovaly do celého dění a vytvořily tak společně s herci ojedinělou inscenaci.

Ačkoliv se ovládání loutek může zdát snadné, ba by někomu mohlo připadat, že se za ně loutkař schovává, opak je pravdou. „Účinkování v revue obnáší víc, než pouhé vodění loutek. Mluvíme do mikrofonů, s dětmi, musíme umět zazpívat písničku, ovládat mimiku a pohyb na jevišti, mít taneční a hereckou průpravu,“ vyjmenovává aspekty dobrého loutkaře herečka Píchová. Jak sama uznává, vést loutky je podstatně těžší v tom, že jí musíte vdechnout život, aby mohla něco předvést.

Loudadlo už Hustopeče přivítalo před pár lety. Vzhledem k tomu, jak skvělé ohlasy na divadlo byly, to vypadá, že by se příští rok mohli vrátit s některým z jejich dalších představení, které mají v rukávu.

-slam-

odebírejte přes RSS