Kino uvedlo besedu nad knihou Babské rady

13. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura
Devátým rokem vysílá Český rozhlas Brno populární pořad Babské rady, jehož moderátorka Jarka Vykoupilová hledá s pomocí posluchačů praktické odpovědi na různé životní situace. Nasbíraný materiál vydal již na dvě knihy a druhým rokem proto vyráží i mezi lidi. Hustopečští se dočkali v úterý 13. června.


Hned na úvod se sympatická moderátorka svěřila, že živé besedy jsou pro ni velmi obohacující. „Je to jiné, protože najednou se s těmi lidmi vidíte tváří v tvář a nejste izolováni ve studiu, takže ráda přijímám každé pozvání.“

Na pódiu se v hustopečském kinosále představil i vedoucí vysílání českého rozhlasu Brno Jíří Kokmotos a hlavně hustopečská rodačka Hanka Pregrtová. „Hanka je naše kolegyně, bývalá zprávařka, nyní moderuje víkendové vysílání. A také krásně zpívá, takže ty besedy jsou potom živější, stane se z toho taková společenská událost, je to moc příjemné,“ pochvaluje si spolupráci Vykoupilová a také diváci odměňovali písně dlouhým potleskem.

Během večera se mluvilo o nejrůznějších tématech, stejně, jako je tomu při rozhlasovém vysílání. „Vlastně sbírám všechno. Od receptů po praktické tipy do života, vztahů, ale i vychytávky do domácnosti a podobně. A není to jen o radách našich babiček. Musím říct, že i dnešní doba přináší mnoho postřehů, nad kterými někdy zůstává rozum stát a říkáte si, jak na to ti lidé přišli,“ smála se Vykoupilová.

Babské rady jsou pokladem, který je třeba zachovat dalším generacím, proto se připravuje už i další knižní vydání. „Babských rad je tolik, že vydají na spousty knih, takže v pořadí třetí vyjde za rok a moc se na ni těším. Mám pocit, že nám ty knihy vnáší do života určitou nostalgii, ale také mezigenerační pospolitost,“ navnadila budoucí čtenáře. -nov-

odebírejte přes RSS