Kinokavárna hostila divadlo MaléHry

17. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

Dubnový neMalý pátek v Kinokavárně patřil herečkám divadla MaléHry. Divákům přijely představit novou inscenaci Zápisky z cest, kterou navázaly na populární Čtení ke kafi.


O jakých zemích budou usměvavé dámy vyprávět, to napověděly jejich originální náhrdelníky, které na první pohled poutaly pozornost diváků. „Je super, že jste si toho tady všimli. Opravdu je to tak, že každý přívěsek je vlastně mapa, jsou to hranice těch států, o kterých mluvíme. Dělala nám to jedna šperkařská dílna v Brně a poutá to pozornost především v těch státech,“ prozradila herečka Nikola Zbytovská.

Během více než hodinového posezení herečky seznámily diváky se svými povětšinou veselými zážitky z těchto tří zemí. „Je to taková oddychovka. Čtení ke kafi bylo náročnější, ale tohle je opravdu pohodový program. Je to vlastně jediná naše hra, ve které děláme přestávku. A to právě proto, aby se ještě víc podtrhla ta pohodová atmosfér a diváci si mezi sebou a s námi mohli podělit i o svoje zážitky,“ vyzdvihla Daniela Zbytovská.

Herečky spolu pravidelně vyjíždí i do dalších zemí, přesto do svého vyprávění zahrnuly pouze tyto tři. „Každá země si žije v určitém rytmu a stejně tak každý člověk je nastaven na nějaký rytmus. A v nás rezonují právě tyto tři země a hlavně jejich obyvatelé. A každá svým zvláštním způsobem. Zatímco Portugalsko nás oslovilo přírodou, Kréta u nás hraje na takovou tu mystickou notu. A do Itálie jezdíme pravidelně, dokonce jsme tam hrály i divadlo,“ vysvětlila herečka Barbora Seidlová. 

Inscenace měla v Hustopečích velký úspěch a sami diváci se ptali na další pokračování. „Zatím to není na pořadu dne, uvidíme, až přijde inspirace. Teď připravujeme novou knížku právě Zápisky z cest, a dál uvidíme,“ mlžila herečka Daniela Zbytovská. -nov- 

odebírejte přes RSS